На Чернігівщині за підтримки Аграрної партії відновили старовинний вітряк

Изображение статьи

Завдяки представникам Аграрної партії у селі Купчичі, що на Чернігівщині, знову запрацював старовинний, дерев’яний вітряк. За матеріалами, які збереглися у Змітнівській сільраді, млин збудовано ще у 1917 році.

Голова Змітнівської сільради, до якої відноситься село Купчичі, Дмитро Іващик розповів, що довгий час млин слугував людям, а під час війни постраждав від пожежі. Селяни самотужки час від часу підремонтовували, але споруда потребувала постійного догляду.

Другий ремонт зробили лише наприкінці 80-х років минулого століття силами тодішнього колгоспу «Родина» – обновили зруб та крила. Але за майже тридцять років дерево почало руйнуватися, темніючи від дощів та сирості.

Аби відновити вітряк, на сесії Змітнівської сільради прийняли рішення виділили на це кошти. Але цього було недостатньо. Реалізувати задумане вдалося за допомогою Аграрної партії, яка проводить конкурс проектів з підтримки громад. Спеціально для цього розробили програму і були дуже щасливі, коли дізналися про перемогу.

Основні роботи виконані, а весною планують законсервувати деревину та зачистити її від вологи і шкідників.

Також розширять та облаштують прилеглу до вітряка територію, адже сюди часто приїжджають молодята на фотосесії та приходять школярі. Незважаючи на вік вітряка, борошномельний механізм знаходиться в робочому стані.

Селяни кажуть, що відновлення вітряка сприятиме розвитку туризму в області.

Останні новини