Засуха, ціна на паливо і добрива наносять удар по аграріям, – Клепач.

Изображение статьи

Голова Аграрної партії в Снігурівському районі Олександр Клепач заявив, що ціна на паливо і добрива, а також посуха можуть завдати великого удару по сільськогосподарському сектору району. Про це йшла мова на зборах сільгоспвиробників, що відбулися минулого тижня в с. Суворе.

"У цих складних умовах зростання цін на паливно-мастильні матеріали і добрива може стати для сільськогосподарських товаровиробників регіону непоправним ударом", - підкреслив Клепач.

Під час зборів аграрії також обговорили можливий збиток від несприятливих погодних умов. Однак, як з'ясувалося, природа не завжди винна -  до полів фермерів не пускає і так званий людський фактор: хмари розстрілюють ракетами зі спеціальними хімікатами або розганяють літаками.

"Суть цієї технологиии така: хмару "засівають" так званими ядрами кристалізації, щоб число зародків граду збільшилася в рази. Виходить, волога, яка міститься в хмарі, розподіляється на більшу кількість градинок, що не доростають до небезпечного розміру і долітають до землі у вигляді дрібної крупи або нешкідливого дощу. Другий момент - хмари розганяють літаками. Але землі при таких погодних умовах потрібна хороша волога. Нам потрібні врожаї. Хто це робить? Процедура - не з дешевих! Хтось навмисно знищує дрібних фермерів ", - нарікають аграрії.

Також на зустрічі обговорили основні на сьогоднішній день проблеми українських фермерів і заявили про поступове об'єднання представників аграрної галузі в єдину силу, що буде в недалекому майбутньому представляти та відстоювати інтереси місцевих сільгоспвиробників і безпосередньо людей, які працюють на землі.

Останні новини