ЦВК призначила вибори у 66 ОТГ

Изображение статьи

Центральна виборча комісія призначила дату проведення виборів депутатів до 66 об’єднаних територіальних громад, а також додаткові вибори депутатів 30 сільських та селищних рад на 30 червня 2019 року.

Відтак, у неділю, 30 червня, відбудуться перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів у 66 об’єднаних територіальних громадах (7 міських, 14 селищних, 45 сільських ОТГ). Зокрема, такі вибори відбудуться:

– у Вінницькій області – у 5 ОТГ;

– у Волинській області – в 1 ОТГ;

– у Житомирській області – у 2 ОТГ;

– у Запорізькій області – у 4 ОТГ;

– в Івано-Франківській області – в 1 ОТГ;

– у Київській області – у 5 ОТГ;

– у Кіровоградській області – в 1 ОТГ;

– у Луганській області – у 8 ОТГ;

– у Миколаївській області – у 12 ОТГ;

– в Одеській області – у 4 ОТГ;

– у Полтавській області – в 1 ОТГ;

– у Рівненській області – у 3 ОТГ;

– у Сумській області – у 4 ОТГ;

– у Харківській області – в 1 ОТГ;

– у Херсонській області – у 2 ОТГ;

– у Хмельницькій області – в 1 ОТГ;

– у Черкаській області – у 3 ОТГ;

– у Чернівецькій області – у 2 ОТГ;

– у Чернігівській області – у 6 ОТГ.

Крім того, ЦВК оголосила початок виборчого процесу перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад ОТГ і відповідних сільських, селищних, міських голів з 11 травня 2019 року.

У ЦВК розповіли, що було розглянуто звернення низки обласних державних адміністрацій щодо призначення перших місцевих виборів у зв’язку з утворенням об’єднаних територіальних громад, і Центрвиборчком встановив їх відповідність до вимог чинного законодавства.

Водночас у ЦВК нагадали, що у зв’язку з Указом Президента від 26 листопада 2018 року «Про введення воєнного стану в Україні» територіальні виборчі комісії у Вінницькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Херсонській та Чернігівській областях, що здійснювали організацію підготовки та проведення перших місцевих виборів 23 грудня 2018 року у відповідних регіонах України, у зв’язку з введенням воєнного стану на цих територіях припинили (не здійснювали) подальше виконання заходів щодо реалізації етапів виборчого процесу перших місцевих виборів 23 грудня 2018 року.

Разом з тим, відповідно до Порядку призначення перших місцевих виборів, якщо перші місцеві вибори мали проводитися в період, на який було введено воєнний стан, ЦВК приймає рішення про призначення перших місцевих виборів після закінчення періоду дії воєнного стану.

Крім того, ЦВК призначила на неділю, 30 червня, додаткові вибори депутатів 30 сільських, селищних рад (14 сільських, 16 селищних рад).

У зв’язку з цим, Аграрна партія України прийматиме участь у виборах до ОТГ, які відбудуться 30 червня. Партійці активно підтримують децентралізацію та розвиток сільськогосподарського підприємництва, і загалом відродження українського села.

Нагадаємо, під час виборів в ОТГ, які відбулися 23 грудня 2018 року, Аграрна партія України впевнено увійшла до трійки лідерів. За загальною кількістю переможців по Україні політична сила посіла третє місце і зайняла першість серед позапарламентських партій. Найбільшу підтримку Аграрна партія отримала у Хмельницькій, Тернопільській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Київській та Черкаській областях. Вибори в ОТГ довели, що Аграрна партія має достатню підтримку своїх ідей у суспільстві, аби потрапити до парламенту та сформувати дієву фракцію.

Останні новини