Вівторок, 18 серпня 2015 11:14

Віталій Скоцик виступить на Сорочинському ярмарку

19 серпня Віталій Скоцик, голова Аграрної партії України зустрінеться з полтавськими аграріями на Сорочинському ярмарку, який традиційно відбуватиметься в селі Великі Сорочинці Миргородського району, що на Полтавщині.

Заплановані виступи: Віталія Скоцика, голови Аграрної партії та кандидатів в депутати обласної і районної ради, яких планують висувати місцеві парторганізації  Аграрної партії України.

Час проведення зустрічі – з 12.00 до 15.00. Місце - Сорочинський ярмарок, «Хата Хіврі».

Вестиме захід заслужений артист України  Герман Юрченко. Планується виступ заслужених  артистів України - братів Яремчуків.

Також запланована екскурсія ярмарком та зустріч з місцевими фермерами, які представлені на ярмарку.

Довідково: ярмарковий рух в Україні має багатовікову історію. Ще у 40-х роках XIX ст. у нас діяло 12 тисяч ярмарків, у тому числі 178 великих і середніх. Сорочинський не був ні найбільшим з них, ні найпопулярнішим на той час. Однак він став найвідомішим після того, як його описав у своїй повісті «Сорочинський ярмарок» великий земляк – Микола Гоголь.

Ярмарки продовжували існувати аж до 20-х років ХХ ст., коли були закриті зовсім. Вся торгівля в селах перейшла до кооперації та під контроль держави. У 1966 році Сорочинський ярмарок започатковує традицію відродження ярмаркового руху. Сюди почали з’їжджатись багато виробників та торгових компанії не лише з Полтавщини, але й з усієї України і з-за кордону. Чимало людей приїздило в Сорочинці щоб придбати різноманітні, дефіцитні на той час, речі, товари. Їх не зупиняло навіть те, що ярмарковий майдан являв собою необладнане поле, без будь-яких умов ні для учасників, ні для гостей.

З  серпня 1999 року Сорочинський ярмарок отримав статус національного. Сьогодні ярмаркова площа становить більше 16 га, з обладнаними місцями для учасників. Щороку Сорочинці відвідують близько мільйона осіб.

З усієї України сюди привезуть ковбаси і рибу, кондитерські  і молочні вироби, крупи і консерви, каву і чай та безліч інших ласощів. На ярмарку можна буде одягнутися та взутися, а також зібрати дитину до школи. Тут будуть представлені будівельні матеріали та вироби народних промислів усіх напрямків декоративно-прикладного мистецтва.

Організатори також обіцяють насичену культурна-мистецьку програму. На  сценах ярмарку  демонструватимуть свою майстерність більш ніж 3000 учасників творчих колективів, в тому числі близько 350 дітей. У вечірніх концертах візьмуть участь DZIDZIO, «Лісапетний батальйон», гурт «Друга ріка», Володимир Дорош та гурт «Гармонія», а також Марія Яремчук.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.