Понеділок, 28 грудня 2015 13:08

28 грудня аграрії перекривають дороги

Зміни до Податкового кодексу, ухвалені Верховною Радою України 24 грудня, є руйнівними для головної галузі України і Хмельниччини зокрема. Вони фактично скасовують спеціальний режим ПДВ для аграріїв та майже удвічі підвищують ставку податку для аграріїв, що перебувають на спрощеній системі оподаткування.

Хмельницька область впродовж п’яти останніх років була у лідерах з сільгоспвиробництва, тому нині найактивніше бореться за свої права. Хибно вважати, що податкові зміни позначиться лише на аграрних підприємствах. Це початок ланцюгової реакції. Вже зараз варто очікувати зростання вартості продуктів на 20 %, здорожчання виробництва власної продукції тваринництва. Так званий “компроміс” щодо ПДВ, проголосований Парламентом, дає змогу розвиватися лише посередникам, натомість знищує тваринництво та рослинництво. Відтак, варто очікувати скорочення активних підприємств, робочих місць не лише у сілах, а й у містах. Подальша тінізація економіки стає неминучою. Знищити сільськогосподарські підприємства означає остаточно поховати економіку України.

На аграрному виробникові тримається 98 % інфраструктури сіл: дороги, школи, садочки, ФАПи. Якщо відібрати у аграріїв таку можливість, хто її компенсує? Запитання риторичне.

Цього разу уряд протягнув через парламент не просто законопроекти, і навіть не способи податкового геноциду, а проекти знищення українського села, відтак, і країни . Хто, як не ми, аграрії, маємо захистити село, а з ним і державу?

У понеділок, 28 грудня, тисячі представників великих і малих сільгосппідприємств, профільних асоціацій, звичайних фермерів і землевласників продовжують боротьбу. Кажуть, влада їх не почула на майданах, де проводили мирні акції, тож змушені вдаватися до більш радикальних дій. З 10-ї ранку на Хмельниччині перекривають дороги у Волочиському, Летичівському, Кам’янець-Подільському та Славутському районах на перетині важливих шляхів сполучення. Таким чином область долучається до Всеукраїнського безстрокового страйку.

Головні вимоги:

  1. Накласти вето Президента на прийнятий Верховною Радою законопроект № 3688 з наступною його відміною в частині погіршення умов для аграрного сектору.
  2. Створити робочі групи з представників Кабінету Міністрів України, комітету бюджетної та аграрної політики Верховної Ради, Асоціації фермерів, Аграрного союзу та Всеукраїнської Аграрної Ради з напрацюванням змін до податкового кодексу в частині оподаткування сільського господарства.
  3. Підтримки від держави аграрного сектору України адекватної до підтримки в країнах Євросоюзу, оскільки ми вступили в зону вільної торгівлі з Європейським Союзом.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.