Вівторок, 31 березня 2015 16:38

У Черкаській області обрали нового голову

Досвід ГО та повноваження Аграрної партії працюватимуть для допомоги селу.

Одразу два нових очільника з’явилося в організацій, які займаються проблемами села на Черкащині. Наталія Старикова залишила пост голови ГО «Об’єднання територіальних громад» та очолила Черкаську регіональну організацію Аграрної партії України. Свій досвіт роботи в ГО Наталія Володимирівна планує використати на новій посаді, а територіальні громади тепер поведе катеринопільчанин Олесандр Коваленко. Керівники дали прес-конференцію в Черкасах, де розповіли, які нагальні проблеми села  спроможні вирішити ці дві організації.

Народжена ще зовсім недавно, наприкінці 2014 року, Громадська організація «Об’єднання територіальних громад», поступово об’єднує все більше промисловців та сільгоспвиробників задля вирішення нагальних потреб в своїх регіонах. Тепер всі вони мають свого лобіста в Аграрній партії — Наталію Старикову, яка й надалі вирішуватиме задачі, які постають перед організацією, тим більше, що вони перетинаються з роботою Аграрної партії.

«Я погодилася на пропозицію від Аграрної партії України, тому що її робота близька до діяльності нашої організації, — розповіла вона. — В програмі Аграрної партії України вже є проекти, спрямовані на збереження села, створення робочих місць і відродження традиційних, духовних і моральних цінностей українського народу. Одним із головних завдань партії є повернення до таких методів управління державою, яка побудована знизу доверху, де громада і кожен її учасник спільно приймають рішення та спільно поділяють відповідальність за свою державу. Сьогодні партійці повинні вирішувати всі проблеми села і лобіювати зміни до законів на вищому щаблі. В економічному напрямку ми готові працювати на розвиток сучасної переробної промисловості, яка дозволить отримати ресурс для розвитку інших галузей економіки, здолати бідність і зробити українців та Україну заможними. Над цим і будемо працювати».

Політична рада Аграрної партії України надіслала відкритий лист до президента, прем’єр-міністра та голови ВР України про те, що сьогодні потрібно розробити програму рефінансування аграрного сектора на рівні 110 млрд. грн. спільно з урядом і парламентом, а також із залученням НБУ,  що допоможе стабілізації гривні та контролю над тим, щоб прибутки підприємств не вивозилися в офшори. 

«Організація фермерських господарств, створення сільгоспкооперативів, проекти по альтернативних видах палива, що забезпечують на селі до 80% економії газу — все це реальні досягнення, над якими ми будемо працювати й надалі. Включаючи сюди і проблему децентралізації влади, передачі громаді повноважень вирішувати куди і скільки коштів спрямовувати», — переконана Наталія Старикова.

Тісно співпрацювати з  регіональною партійною організацією  Черкащини буде ГО «Об’єднання територіальних громад». Його новий очільник, Олександр Коваленко — людина з активною життєвою позицією, усе життя займається сільським господарством, а останні десять років є засновником та керівником СФГ «Агро-Вікторія Катеринопіль» і депутатом райради кількох скликань. Він постійно займається благочинністю, розпочав будівництво церкви в своєму селі, закуповував обладнання для лікарні, шкіл, дитячих садочків. А осередок ГО, який він організував у Катеринополі — найуспішніший серед інших територіальних громад.

«Я звик працювати і допомагати людям, — відмітив Олександр Анатолійович. — Ми провели дуже багато благодійних акцій — це і футбольний турнір між трьома районами – Звенигородським, Лисянським та Катеринопільським в пам'ять загиблих воїнів АТО, і допомога до 8 Березня жінкам-волонтерам та матерям воїнів АТО. Особисто був вісім раз в зоні, куди ми разом з волонтерами відвезли 160 т корисного вантажу. В цьому ключі ми й намагатимемося продовжувати діяльність територіальних громад,  я вдячний Наталії Стариковій за створений плацдарм для роботи».

Сьогодні для вирішення соціально-економічних питань майже у всіх районах створені  осередки ГО «Об’єднання територіальних громад». Люди охоче звертаються туди за юридичними консультаціями, по питаннях працевлаштування, чесного нарахування пенсії, якості доріг в районі чи селі, по земельних питаннях тощо. Але робота осередку громадської організації побудована так, що людині надається не лише консультативна поміч, а й захист інтересів у відповідних інстанціях.

«Як і раніше, основними напрямками діяльності громадської організації буде вирішення локальних крайових проблем, збільшення повноважень громад та втілення політики децентралізації. Чим зможемо бути корисними суспільству, над тим і працюватимемо. Роботи багато і я готовий її виконувати якнайкраще»,  — підтвердив Олександр Коваленко.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.