П'ятниця, 10 квітня 2015 20:34

Золотоніська школа-інтернат долучилась до акції «Майбутнє лісу в твоїх руках»

Цього року чистий четвер перед великоднем для учнів і керівництва Золотоніської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату санаторного типу став не просто днем, коли прибирають територію, а й днем боротьби за чисте повітря.

Вже зранку на шкільному подвір’ї організувалася своєрідна толока: за кілька годин батьки, учні, вчителі, особисто начальник черкаського обласного управління лісового й мисливського господарства Олександр Дзюбенко, перший заступник міського голови Золотоноші Артем Омельяненко та голова Черкаської регіональної організації Аграрної партії України, депутат Черкаської обласної ради Наталія Старікова спільними зусиллями висадили в шкільному дендропарку 250 дерев.

«В нашому саду, територія якого становить близько 1,4 га, більше тисячі дерев. Це вкрай важливо, бо школа у нас спеціалізована, для дітей, які мають проблеми з органами дихальної системи. Бувають випадки, коли дітки їдуть додому на вихідні, а там — інше повітря і у них знову починаються напади астми. І це не дивно, адже територія школи по периметру обсаджена туями, які збагачують повітря цілющими фітонцидами. Проте наш дендропарк потрібно омолоджувати: деякі дерева померзли, деякі — посохли. І ми ламали собі голову, де ж взяти нові саджанці, бо ціни на них зависокі й купувати за бюджетні кошти ми не можемо. Тому дуже вдячні начальнику Черкаського обласного управління лісового й мисливського господарства Олександру Дзюбенку, завдяки якому ми отримали ці дерева й голові Черкаської регіональної організації Аграрна партія України, депутату обласної ради Наталії Старіковій, яка, власне, й запропонувала нам долучитися до цієї акції. Тож спільними зусиллями у нас тепер майже на три сотні дерев більше», — розповів директор школи-інтернату Валерій Чамата.

agroparty cherkasy 1 agroparty cherkasy 3

У Всеукраїнській акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» лісники Черкащини беруть участь десятий рік поспіль. Зазвичай акція триває місяць — з 21 березня. Тож чотири тижні ще не минули, а в області, завдяки їхнім зусиллям — 1300 га нових лісів. Й зупинятися на досягнутому тут не збираються.

«Наша мета — збільшити лісистість Черкащини до 20 відсотків. Зараз у нас — 16. Задля цього фахівці нашого управління розробляють спеціальну програму по збільшенню лісистості й вже в травні, після свят, представимо її на розгляд депутатів обласної ради», — розповів Олександр Дзюбенко.

«Щоб ми дихали чистим повітрям завтра потрібно подбати сьогодні, — прокоментувала голова Черкаської регіональної організації Аграрної партії України Наталія Старікова. — Крім того, отак, пліч-о-пліч працювати разом із молоддю дуже важливо, бо це сприяє вихованню. Ми й надалі рухатимемося в цьому напрямку. І дуже приємно, що є розуміння й підтримка з боку директора департаменту освіти Черкаської ОДА Валерія Данилевського та начальника Черкаського обласного управління лісового й мисливського господарства Олександра Дзюбенка».

До речі, це не перший захід, який провели спільно в рамках акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» обласне лісове господарство, обласна рада, обласна держадміністрація й Аграрна партія України. З кінця березня дерева вже висаджували в Холодному Яру, на Смілянщині, в обласному центрі.

agroparty cherkasy 4 agroparty cherkasy 5

Також Наталія Старікова вручила головному лісівнику області подяку від депутатів обласної та місцевих рад, ЧРО Аграрна партія України, членів ради ГО «Об’єднання територіальних громад» за підтримку екологічного виховання серед молодого покоління.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.