П'ятниця, 24 квітня 2015 17:38

Аграріям Луганщини необхідна організаційна і фінансова допомога

Для швидкого відновлення Донбасу необхідна увага держави, перш за все організаційна, яка пов’язана із забезпеченням посівної і збору врожаю, зокрема проведення розмінування полів. Про це та про проблеми відбудови Донбасу говорили під час Аграрного форуму у Сєвєродонецьку.

Лідер Аграрної партії України Віталій Скоцик зокрема відзначив, що потенціал області у аграрній сфері раніше був недооцінений.

 «Сьогодні багато говорять про індустріальний Донбас, який знищений внаслідок війни, але є ще аграрний сектор. Я тут багато працював і повинен сказати, що у багатьох областях України останніх 10-15 років особливу увагу приділяли розвитку саме аграрного сектору. На Луганщині лише тепер звернули увагу на цей потенціал. Це близько 1,5 млн. га орних земель. 250 тис.га зараз перебувають на окупованій території, але решта на нашій. Цим потенціалом потрібно скористатися», — переконаний лідер аграріїв.

Віталій Скоцик підкреслив, що є певна специфіка пов’язана з воєнними діями і з особливістю Луганської області, що повинна враховувати держава.

«Погано, що ми, як держава, не надали необхідної допомоги аграріям Луганщини. Адже агробізнес — це та галузь, де найшвидший обіг капіталу, тобто у найбільш короткий період можна заробити гроші. Проте війна і особливості Луганщини наклали свій відбиток. Тут без допомоги держави не обійтися. Багато площ залишилися незасіяними, бо люди з одного боку не знали, як розвиватиметься ситуація, з іншого боку — це було просто небезпечно, оскільки поля були заміновані. Потрібно розміновувати. Треба допомогти підприємствам, які займалися овочівництвом і продавали продукцію у Луганську, знайти ринки збуту», — зауважив Віталій Скоцик.

Голова Аграрної партії України також наголосив, що одним з основних завдань партії є створення належних умов, які даватимуть людям роботу.

«Луганщина має свою специфіку. Тут середня величина земельного паю складає 10 га, тоді, як у інших регіонах — 2-3 га. Такі площі важко обробити без техніки. Тому ми в Аграрній партії спільно з луганчанами, шукаємо можливості для забезпечення умов, коли люди зможуть обробляти землю. Це повинні бути кредитні програми, пільгові умови оподаткування. Тоді працюватиме середній бізнес у сільській місцевості, який дасть роботу людям», — резюмував Віталій Скоцик.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.