П'ятниця, 26 червня 2015 13:53

Недостатньо поділити територію й об'єднати громади, потрібно провести земельну, бюджетну й податкову реформи - Наталія Старікова

Сьогодні Черкащина зробила крок в бік децентралізації країни: на сесії обласної ради депутати більшістю голосів підтримали перспективний план формування територій громад. Хоча під час обговорення і голова ОДА Юрій Ткаченко, і директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій ОДА Сергій Пасічник неодноразово підкреслили, що це лише проект, він не остаточний, і протягом двох місяців, поки документ буде на реєєстрації в уряді,ще можна буде внести зміни. Одне з важливих доповнень запропонувала додати одразу на сесії депутат обласної ради, голова Черкаської обласної організації Аграрної партії України Наталія Старікова. 
- Основна мета реформи "Об'єднаненя територіальних громад - створення незалежної, фінансово спроможної громади. І для цього замало просто поділити територію, об'єднати, нехай і на добровільній основі, села і селян. Замало зробити фінансовий аналіз бюджету та оптимізувати мережі освіти та медицини, - наголосила вона під час свого виступу. - Сьогодні важливо визначити разом з громадами стратегію та план регіонального соціально - економічного розвитку територій. Просте механічне об’єднання сільрад чи районів, якщо в них немає засобів для розвитку економіки, не зможе призвести до утворення самодостатньої адміністративно-територіальної одиниці. Для формування таких територіальних громад необхідно, насамперед, провести земельну, фінансово-бюджетну, податкову реформи. Пропозиції до даних законів ми з Вами давно вже напрацювали, вони прописані в наших зверненнях.
Принагідно лідер аграріїв Черкащини запропонувала додати до проекта рішення ще один пункт:
"Обласна рада звертається до Кабінету Міністрів України з проханням під час розгляду проекта перспективного плану формування територій громад Черкаської області врахувати пропозиції депутатів щодо змін до законодавчих актів Земельного, Бюджетного та Податкового Кодексів". Депутатська більшість підтримала цю пропозицію й проголосувала "за".

Ніка Беркут

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.