Четвер, 23 липня 2015 18:38

Наталія Старікова розповіла, як вирішувати питання без хабарів

Сьогодні у суспільстві побутують принаймні три думки: депутати рад усіх рівнів нічого не роблять, задля того, аби вирішити якесь питання, обов’язково потрібно дати хабаря, в нашій країні життя кращим вже не буде. Ці три народні тези міцно вкорінилися у свідомості українців і мають неабиякий вплив на суспільну думку.

Власний рецепт боротьби за краще майбутнє має депутат обласної ради Наталія Старікова – кожен день потрібно щось робити, ніколи не впадати у відчай, не складати руки, і навіть якщо щось не вдалося, але справа потрібна й корисна, працювати над досягненням мети знову й знову.

Надзвичайно плідними, втім, як і завжди,  були для Наталі Володимирівні перші два літні місяці роботи, коли люди зазвичай воліють розслабитися, приділити більше уваги родині, солінням-варенням на зиму, ніж справам.  Лише за червень, не рахуючи роботи з особистими зверненнями громадян, було підготовлено більше десяти звернень до Черкаської обласної ради стосовно суспільно-важливих питань: стану доріг на Черкащині, необхідності врегулювати ціни на житлово-комунальні послуги, підняти ціни на молоко, яке здає населення, дати можливість учасникам АТО  скласти іспити і вступити до вищих навчальних закладів у цьому році, необхідності зберегти спецрежим ПДВ для сільгоспвиробників. Всі вони мали на меті ініціювати подальші звернення, вже депутатів обласної ради,  до керівництва країни: Президента, Верховної ради, Кабінету міністрів.

-         Звичайно, буває, що колеги по сесійній залі не підтримують навіть ініціативи, які вкрай актуальні сьогодні, - розповідає омбудсмен.- Тоді відчуваю розчарування, адже працюю не задля себе. Загалом в обласній раді дається взнаки приналежність депутатів до різних партій та особиста зацікавленість. Дуже вдячна колегам за підтримку, у випадках, коли   вони ставлять інтереси суспільства вище власних.

-         Якщо депутати обласних рад висловлюють свою позицію з певних питань, це примушує депутатів Верховної ради, уряд замислюватися над необхідністю  змін і конкретних дій, - переконана Наталія Старікова. – Не можна сидіти і нічого не робити. Так ми точно  кращого життя  не дочекаємося. І життя показує, що активність таки приносить результати. Наприклад, у червні певні політичні сили намагалися протягнути норму закону щодо скасування спецрежиму ПДВ для аграріїв. І хоча дехто говорить, що збереження цієї норми на руку латифундистам, це не  так. І латифундистів у нас не так багато. А скасування спецрежиму ПДВ вдарило б по всіх: на десятиліття зупинило розвиток аграрної галузі, бо дрібні й середні сільгоспвиробники не змогли б, при існуючому податковому навантаженні, нести цей тягар. За прогнозами фахівців, з кишень аграріїв вимило б 19 мільярдів гривень, як наслідок -  падіння агросектору на 20% і сто тисяч  безробітних вже у наступному році, зростання цін на продукти харчування, вирізання великої рогатої худоби, збільшення посіву рентабельних технічних культур і завезення більш дешевих імпортних харчів тощо. Але аграрії згуртувалися, зібралися на один мітинг протесту, на другий – і податкову пільгу для сільгоспвиробників вдалося зберегти. Черкаська делегація аграріїв взяла активну участь у цих подіях: тоді у Києві під Верховною Радою зібралися фермери й сільгоспвиробники, просто працівники, задіяні у сільському господарстві з усіх районів області. Особливо чисельні делегації приїхали з Черкас, Смілянського, Тальнівського, Шполянського, Монастирищенського, Уманського районів.

Завдяки небайдужості депутатів з різних областей, які  зверталися до Президента, парламенту, Міністерства освіти  АТОВЦі  отримали можливість навчатися вже у цьому році.  Міністерство освіти дослухалося до численних звернень і внесло зміни до правил прийому у вищі навчальні заклади. Демобілізовані учасники АТО можуть складати вступні іспити без участі в зовнішньому національному оцінюванні і повернутись до нормального, мирного життя. Ініціювала подібне звернення і депутат обласної ради Наталія Старікова.

На цьому перелік «червневих перемог» не закінчується. Так справжнього фурору в області наробило звернення стосовно  звіту керівника облавтодору щодо  стану доріг.  Резонансна тема небезпечних для життя доріг знову опинилася у центрі уваги. А за словами керівника облавтодору Олександра Северина, критика навіть принесла користь – укравтодор спрямував  на ремонтні роботи ще п’ять мільйонів гривень.

У процесі вирішення в парламенті перебуває питання щодо підняття закупівельних цін на молоко від сільського населення. Парламент вже проголосував в першому читанні «за» необхідність підняти ціну на молоко  від населення з жалюгідних двох гривень, хоча б до  чотирьох, що дасть можливість дрібним господарям  якось триматися на плаву.

Це лише невеличкий перелік справ, які вже вдалося зробити за літо. Сьогодні депутат переймається ремонтом Кам’янської ЦРЛ, реалізацією проекту щодо створення багатофункціональних кооперативів, зокрема кролівництва, проблемами, які виникли у аграріїв під час жнив: закупівлею міндобрив, пального, запчастин, ремонтом небезпечних для життя доріг у Смілянському, Кам’янському, Драбівському районах, вирішенням питання щодо стихійних сміттєзвалищ і пов’язаних із цим проблем забруднення навколишнього середовища, водойм тощо.

Справи щодня додаються нові, але рецепт успіху залишається незмінним: не бути байдужим до людей, гуртувати навколо себе громаду, піднімати суспільно-важливі проблеми, готувати звернення і стукати в усі двері. Тому, хто стукає, обов’язково відкривають, рано чи пізно…

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.