П'ятниця, 24 липня 2015 15:03

Громадам, які вирішили об’єднуватися, потрібно допомагати активніше, - Наталія Старікова

Питання економічного розвитку територіальних громад знову підняла під час останньої робочої зустрічі із головою Черкаської ОДА Юрієм Ткаченко та депутатом обласної ради Наталією Старіковою.

Поки є можливість вносити корегування в попередній перспективний план розвитку територіальних громад,  громадам, які вже вирішили об’єднуватися, потрібно допомогти отримати від цього кроку усі можливі соціально-економічні переваги, - переконана депутат обласної ради.- Сьогодні в цьому напрямку активно рухаються Червонослобідська, Зорівська, Білозірська та Балаклеївська громади. Вже подали свої пропозиції щодо необхідних коректив Тальнівський та Катеринопільський райони.

За словами Наталії Володимирівни, в питанні необхідності допомоги громадам з боку очільника області є підтримка. Губернатор повідомив, що фахівці ОДА  активно працюють в напрямку покращення інвестиційного клімату, залучення  зовнішніх і внутрішніх інвестицій, а також над питанням вдосконалення послуг через так звані ЦНАПи. Це дуже зручні центри надання адміністративних послуг, в яких сконцентровано всі необхідні служби. Тому вже сьогодні термін від подання документів до їх отримання скоротився. У майбутньому договір оренди землі можна буде зареєструвати за 14 днів, швидко отримати дозвіл на будівництво або оформити  земельний пай.  В перспективі і така, на сьогодні здавалося б фантастична можливість, як надання земельної ділянки за одну добу. Усе це сприятиме дерегуляції земельних питань,  протидії корупції та суттєво полегшить життя сільським громадам.

Покращенню умов життя на Черкащині безсумнівно сприятиме й друге підняте під час цієї робочої зустрічі питання – стан доріг на Черкащині. У червні цього року Наталія Старікова вже привертала увагу керівництва області до питання стану доріг, писала з цього приводу звернення до голови облради та депутатів  Черкаської обласної ради  та ініціювала звіт очільника Черкасиоблавтодору Олександра Северина на сесії обласної ради. Тоді його звіт  розглянули частково й було прийнято рішення наступного разу приділити більше уваги цьому питанню й запросити очільника Укравтодору. Але всі ці кроки  вже принесли певні  плоди: на життєво небезпечних дорогах Кам’янщини, Драбівщини, Чорнобаївщини таки почалися ремонтні роботи. Цього разу депутат облради запропонувала зустрітися, не очікуючи наступної сесії.

-         Я багато їжджу по області і не з чужих слів знаю, що таке дороги Черкащини, на яких можна залишити не тільки усі чотири колеса, але  й життя, - коментує Наталія Володимирівна. – Гірших доріг, ніж на Драбівщині, Кам’янщині, Смілянщині я не бачила ніде. Але ж на сьогодні Облавтодор вже отримав від Укравтодору більшість  запланованих коштів. Нещодавно надійшов ще транш –  близько п’яти мільйонів гривень. Потрібно збиратися, розібратися в ситуації й надати всю необхідну допомогу. Куди, врешті решт, уходять чималі кошти від акцизного збору?!

Принагідно Наталія Старікова передала голові ОДА депутатське звернення з проханням допомогти Кам’янській ЦРЛ. Колектив лікарні звернувся до депутата облради з проханням посприяти із спрямуванням коштів. За твердженням головного лікаря Костянтина Тамка, медичному  закладу, де щороку лікується понад дві тисячі пацієнтів, суттєво бракує коштів та й приміщення не в кращому стані. Загалом дефіцит становить понад два мільйони, левова частка з яких, 1510, 7 тисяч гривень, потрібна на заробітну плату. Ще 680, 9 тисячі гривень необхідно на енергоносії.

Надалі питання по спрямуванню коштів для Кам’янської ЦРЛ буде розглянуто на постійній бюджетній комісії, а потім винесене на  сесію на розгляд депутатів обласної ради.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.