Четвер, 30 липня 2015 17:05

Селу потрібне потужне аграрне лобі

З кожним днем набирає все більше обертів Черкаська обласна організація «Аграрної партії України». На сьогодні формування організації майже завершено. Щодня аграрії активно й плідно працюють: зранку до вечора відкриті громадські приймальні в обласному центрі та по районах, відбувається прийом людей. Ці та інші факти прозвучали під час липневого виконкому Черкаської обласної організації «Аграрної партії».

Загалом робоча зустріч, у якій узяли участь знані аграрії Черкащини – члени партії з усіх районів області, відбулася в дружній атмосфері й кілька годин промайнули непомітно. Голова  обласної організації Наталія Старікова, ії  заступники Юрій Маловічко, Олександр Бойко,  Інна Дерій та Вадим Крушинський, керівники районних організацій Сергій Тимофієв, Михайло Блащук, Микола Драч, Олена Куроченко та інші члени виконкому одноголосно прийняли до відома звіт голови організації, обговорили питання щодо підготовки та участі у роботі 5зїзду Аграрної партії, який відбудеться у Києві 15 серпня, підготовку до виборів та інші першочергові питання, завдання та новини.

-         Приємно відзначити, що наша активна робота приносить результат і партія набирає обертів, - відзначила під час свого виступу Наталія Старікова. – Сьогодні вже не тільки ми шукаємо людей, а й люди самі приходять до нас з метою долучитися до лав організації. Так нещодавно до нас звернулася Асоціація сільгоспвиробників Монастирищини. І це яскраве свідчення того, що серед аграріїв зростає розуміння, що для того, аби захистити свої інтереси потрібно йти у владу.

Але організація стає більш популярною не лише серед аграріїв, а й серед простих людей, які зі своїм проблемами звертаються до приймалень саме незаангажованої Аграрної партії. Так одразу два звернення, від громади села Іскрене Шполянського району та однієї з жительок цього села, з проханням розібратися у заплутаних земельних питаннях Наталії Володимирівні передала голова Шполянської районної організації Олена Куроченко.

-         Сьогодні населення саме приходить до нашої приймальні, - розповідає Олена Борисівна. – Просять допомогти.

І це лише один бік роботи партійної організації. Під час виступу лідер аграріїв області коротко зупинилася на підсумках зробленого за останні чотири місяця.

У червні делегація понад 300 осіб узяла участь у Всеукраїнському аграрному форумі в Києві. Але ми не просто взяли участь: ми підготували резолюцію, яку потім вручили на форумі лідеру В. Скоцику. В цій резолюції були зібрані пропозиції щодо виявлених під час спілкування із громадами проблем.

Липень почався  із участі у загальноукраїнській мирній акції протесту проти скасування спец режиму ПДВ. Багато хто був з нами у Києві в ці дні. Черкаська делегація аграріїв взяла активну участь у цих подіях: тоді у Києві під Верховною Радою зібралися фермери й сільгоспвиробники, просто працівники, задіяні у сільському господарстві з усіх районів області. Приємно відзначити, що особливо чисельні делегації приїхали з Черкас, Смілянського, Тальнівського, Шполянського, Монастирищенського, Уманського районів.

Тоді певні політичні сили намагалися протягнути норму закону щодо скасування спецрежиму ПДВ для аграріїв. І хоча дехто говорить, що збереження цієї норми на руку латифундистам, це не так. І латифундистів у нас не так багато. А скасування спецрежиму ПДВ вдарило б по всіх: на десятиліття зупинило розвиток аграрної галузі, бо дрібні й середні сільгоспвиробники не змогли б, при існуючому податковому навантаженні, нести цей тягар. За прогнозами фахівців, з кишень аграріїв вимило б 19 мільярдів гривень, як наслідок - падіння агросектору на 20% і сто тисяч безробітних вже у наступному році, зростання цін на продукти харчування, вирізання великої рогатої худоби, збільшення посіву рентабельних технічних культур і завезення більш дешевих імпортних харчів тощо. Але аграрії згуртувалися, зібралися на один мітинг протесту, на другий – і податкову пільгу для сільгоспвиробників вдалося зберегти.

Завдяки небайдужості депутатів з різних областей, які зверталися до Президента, парламенту, Міністерства освіти АТОВЦі отримали можливість навчатися вже у цьому році. Ініціювали подібне звернення й ми. Міністерство освіти дослухалося до численних звернень і внесло зміни до правил прийому у вищі навчальні заклади. Демобілізовані учасники АТО можуть складати вступні іспити без участі в зовнішньому національному оцінюванні і повернутись до нормального, мирного життя. Ініціювали подібне звернення і ми.

 На цьому перелік наших «червневих перемог» не закінчується. Лише за червень, не рахуючи роботи з особистими зверненнями громадян, було підготовлено більше десяти звернень до Черкаської обласної ради стосовно суспільно-важливих питань: стану доріг на Черкащині, необхідності врегулювати ціни на житлово-комунальні послуги, підняти ціни на молоко, яке здає населення, необхідності зберегти спецрежим ПДВ для сільгоспвиробників. Всі вони мали на меті ініціювати подальші звернення, вже депутатів обласної ради, до керівництва країни: Президента, Верховної ради, Кабінету міністрів.

Завдяки аграріям у центрі уваги громадськості знову опинилася резонансна тема небезпечних для життя доріг. За словами керівника облавтодору Олександра Северина, критика навіть принесла користь – укравтодор спрямував на ремонтні роботи ще п’ять мільйонів гривень.20150728 1226571

У процесі вирішення в парламенті перебуває питання щодо підняття закупівельних цін на молоко від сільського населення. Парламент вже проголосував в першому читанні «за» необхідність підняти ціну на молоко від населення з жалюгідних двох гривень, хоча б до чотирьох, що дасть можливість дрібним господарям якось триматися на плаву.

Це лише невеличкий перелік справ, які нам вже вдалося зробити за літо. Зараз обласна організація збирає продукти для атовців. З проханням допомогти 95 мобільній роті до нас звернулася ГО «Воїни АТО Черкащини». Зібрані  продукти  поїдуть у зону бойових дій.

-         Які висновки можна зробити з цього: перемоги можливі.   І ми  не можемо сидіти й чекати поки для нас хтось щось зробить.  Сьогодні в парламенті 42 депутати, діяльність яких пов’язана із с-г виробництвом. Але ми не бачимо їхньої ефективної роботи, бо вони представляють різні політичні сили і лобіюють їхні інтереси. У 1998 Аграрна фракція мала власну фракцію, 29 нардепів. В той час були прийняті закони, які дозволили галузі рухатися вперед 15 років (напр. фіксований земельний податок).  Якщо ми хочемо жити краще - єдиний правильний для нас шлях – йти до влади, спочатку на місцевих виборів, потім – на парламентських, - переконана Наталія Старікова.

А проблем за цей час накопичилося чимало. Вході роботи виконкому й під час спілкування звучали все ті ж наболілі питання: реформа децентралізації, відсутність державної підтримки агросектору і пов’язане з цим зубожіння сільського населення, якому немає де працювати,  падіння показників вцілому по галузі тощо.

Загалом аграрії Черкащини одностайні в думці, що селу потрібне потужне аграрне лобі, інакше йому не вижити. І саме роботі по захисту інтересів сільського населення планують присвячувати всі сили члени ЧРО «Аграрної партії України».

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.