П'ятниця, 04 грудня 2015 23:59

Агромайдан у Хмельницькому: сільгоспвиробники протестують проти скасування спецрежим ПДВ

4 грудня аграрії влаштували масштабну акцію протесту в місті Хмельницькому. На місцевому Майдані Незалежності зібралось кілька тисяч чоловік, сюди ж вивели приблизно 40 тракторів. Мітингувальники виступили проти спроб скасувати спецрежим ПДВ. 


«Уже наступного тижня у Верховній раді будуть розглядати проект бюджету-2016, в якому прописано скасування спецрежиму ПДВ  для сільського господарства. А це, фактично, вирок для галузі, - розповідає  депутат Хмельницької облради від Аграрної партії України Сергій Іващук.  – Тож не можна гаяти і дня. Треба захистити галузь, яка тримає на плаву економіку України», - переконаний політик.


Докласти усіх зусиль, щоб не допустити занепаду аграрної галузі закликають і представники профільних аграрних асоціацій. 


«У той час, коли в інших областях все занепадає, аграрії Хмельниччини нарощують показники, – говорить Андрій Дикун, представник Всеукраїнської аграрної ради, екс-заступник Міністра аграрної політики та продовольства України.  - І все це попри те, що прямої державної підтримки вони фактично не одержують. А спецрежим оподаткування ПДВ, який нині діє для аграріїв і хоч якось допомагає вижити, Мінфін збирається скасувати з 1 січня 2016 року». 


Першими скасування спецрежиму ПДВ відчують дрібні та середні виробники – переконані в профільних асоціаціях. 
«Українського фермера хочуть знищити – ось головна причина, яка змусила нас тут зібратися.  Ми не дамо себе скривдити і будемо боротися. Ми  очікували розуміння  від новообраних депутатів. Усі вірили, що ті, кого ми щойно обрали, розділять наші проблеми, наш біль і підтримають наше звернення вищому керівництву держави.  Тисячі, які прийшли до ради, розчаровані. Але ми не здаємось», - каже голова обласної Асоціації фермерів  Анатолій Мендрик. 


Попри  наполягання Аграрної партії прийняти сьогодні звернення від обласної ради вищому керівництву держави цього зроблено не було. Депутати вирішили доопрацювати це питання в робочій групі. Наступна сесія облради має пройти за 2 тижні. 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.