Понеділок, 23 травня 2016 12:09

Аграрний форум на Волині: ми маємо ставати основою політики

Волинська обласна організація Аграрної партії України провела форум активістів у Колодяжному Ковельського району

Форум крайових активістів Аграрної партії України проходив у символічному для Волині місці — у садибі Косачів, де жила і творила видатна поетеса. Обговорити важливі питання політичного життя, стратегії розвитку країни, проблеми і здобутки партійного будівництва та виборчої кампанії до місцевих рад у Колодяженський літературно-меморіальний музей Лесі Українки з’їхалися керівники агрогосподарств, фермери, депутати місцевих рад, фахівці, сільська інтелігенція. Потужний актив вдалося згуртувати завдяки зусиллям керівника обласної організації АПУ Ігоря Волошенюка.

 GRB1612Його стараннями на зібранні були присутні люди, яким не байдуже майбутнє краю та держави. Відчувалося, що форум організовували не як помпезний захід, коли головне нагнати побільше людей (хоча вільних місць не було). Ні, у залі літературно-меморіального музею витав зовсім інший дух. Тут не було понурих облич, які тільки й ждуть керівної вказівки. Ці люди зібралися разом, бо відчували, що можуть і повинні зробити щось більше для Волині та України. Вони слухали, обговорювали, дискутували, сумнівалися у чомусь (і не боялися про це казати), але головне — мислили. Власне цим форум активістів АПУ відрізнявся від інших подібних заходів.

– Усі завдання, які ставить центральний апарат партії, ми намагаємося виконувати у повному обсязі, — зазначив у вступному слові голова обласної організації АПУ Ігор Волошенюк. — На виборах ми ставили перед собою високу планку і частково реалізували наші амбіційні плани. На останньому зібранні прийнято рішення максимально розбудувати партійну сітку у сільській місцевості. У нас не все гладко, але ми більше уваги звертаємо саме на якість партійних кадрів: залучаємо тих, хто має авторитет, користується повагою односельців. Люди втомилися слухати брехню. Маємо об’єднуватися, щоб нас чули — інакшого шляху немає.

 GRB1707Дійсно, люди розчаровані в політиці, тому й партійну агітацію вести нелегко. Проте АПУ — нова політична сила. Вона пропагуємо цінності, на які інші партії не звертають уваги. Нині аграрії ініціювали збір підписів під зверненням щодо заборони продажу земель сільгосппризначення. Ігор Волошенюк розповів про розбудову партійної структури на Волині. У тринадцяти районах області є депутати від АПУ, один голова райради, два заступники голів райрад. Очільник обласної структури відзначив успішну кампанію на виборах до Шацької об’єднаної громади, куди пройшло вісім депутатів цієї політичної сили. Керівник Ковельської районної організації АПУ Андрій Мигуля розповів, що у районі партія набрала 14 відсотків голосів і має п’ять депутатів у районній раді.

Найбільший інтерес викликав виступ голови Аграрної партії України Віталія Скоцика. Він тісно пов’язаний з історичною Волинню, бо родом з Гощанського району Рівненської області, а дружину пошлюбив із села Стеблі Ковельського району.

— Усі великі політичні партії світу почалися з села. Щойно вільні селяни змогли стати фінансово незалежними, вони об’єднувалися і створювали політичні сили. У 2014 році я очолив нашу структуру, — розповів голова АПУ Віталій Скоцик. — Для побудови партії треба кілька чинників. По-перше, розуміння суспільства. По-друге, структурована політсистема. У демократичних країнах просто неможливо побудувати державу без партій. Ну, не вигадало людство іншого інструмента. Люди повинні об’єднатися і бачити як будувати свою громаду, свій район, свою область, свою країну. Наразі в українському парламенті немає класичних партій, а лише політичні проекти під вибори. Їхнє головне завдання прийти до влади, сісти на потоки і красти.

 GRB1841У розмові Віталій Євстафійович зачепив теми економічного зростання країни та ситуації в Україні порівняно з іншими країнами. Якщо наша економіка на кінець минулого року становила 83 мільярди доларів, то маленька Голландія лише з овочівництва мала 83 мільярди євро доходів. Так само неспівставні доходи ВВП на одну людину в Україні (2109 доларів США) та Польщі (12662 долари США). Хоча ще порівняно недавно Україна випереджала Польщу. На думку Віталія Скоцика, такого прогресу поляки не в останню чергу досягли і через те, що Стронніцтво людове (польська партія, яка сповідує аграризм, як і АПУ) діє вже понад 150 років. Саме сильне представництво у політичному житті наших західних сусідів рольників зіграло позитивну роль. Разом з тим і в Україні сільгоспвиробники творять 30 відсотків економіки, а якщо врахувати супутні галузі: транспорт, переробку, то усі 60 відсотків.

Голова АПУ розповів про перебіг виборчої кампанії до місцевих рад. Партія не мала грошей, щоб скупляти бігборди та телеролики. Тому пішли іншим шляхом: зустрічалися з людьми і роз’яснювали свою позицію. Головний показник успіху Віталій Скоцик бачить у рівномірності підтримки політичної сили в різних куточках країни від Сходу до Заходу.

— Світ побачив нас раніше, аніж вітчизняні політологи. Після виборів ми отримали запрошення від Республіканської партії США, від Європейського парламенту, від Консервативної партії Великобританії, від Польської «Право і справедливість». Після виступу у Європарламенті я відпрацював з усіма групами впливу, розуміючи, що якщо про нас не знатимуть у світі, то нам буде дуже важко, — зазначив Віталій Скоцик. — Нам не потрібні їхні гроші, але потрібне розуміння, що ми робимо. Тому прийняли рішення інтегруватися до однієї з п’яти великих політичних сімей — Європейських консерваторів і реформістів.

Тепер основне завдання аграріїв — розбудова структури партії. Якщо на цей момент вона охоплює 75 відсотків країни, то до кінця року має бути усі 100 відсотків. На 30-50 виборців повинен бути один член партії, який постійно комунікуватиме з людьми. Стратегічна мета АПУ — стати основою політичної системи країни. Для цього потрібно мати не менше третини місць у парламенті. Наразі вже формуються так звані ради, які є віддзеркаленням парламентських комітетів. Медичну раду очолив президент Національної академії медичних наук України Віталій Цимбалюк, спортивну — олімпійська чемпіонка Стелла Захарова, енергетичну та житлово-комунального напряму — двічі міністр енергетики Іван Плачков, мистецьку — директор Київського інституту музики імені Р.М.Глієра Олександр Злотник. Завдання рад вибудувати стратегію розвитку конкретної сфери на 35 років. Причому робота парламенту у перші п’ять років має бути розписана по роках. Такий підхід до розбудови партії має величезний потенціал. Адже у випадку приходу до влади АПУ не доведеться гарячково шукати випадкових людей на ті чи інші посади. У запасі вже будуть фахівці з конкретними напрацюваннями.

— Моє завдання було впевнити цих людей, що прийшов історичний момент об’єднатися і створити політичну силу, яка стане основою політики країни. Ми ж основа економіки, то чому не можемо бути основою політичної системи? — ці емоційні слова Віталія Скоцика присутні зустріли схвально. — Ми годуємо країну, а правлять нею люди, які не мають жодного відношення до творення благ. Головні постулати ідеологічної течії аграризму такі: найбільшою цінністю країни є земля, а найбільшим носієм цінностей є людина, яка працює на землі. Маю бути не великим вождем, а лідером, який зможе об’єднати людей.

Опісля слово взяли місцеві активісти Марія Чикида з Любешівщини, Іван Вовк з Камінь-Каширщини, Тарас Щерблюк з Горохівщини. У своїх виступах вони підкреслили готовність брати активну участь у партійному будівництві.

 GRB2132Закінчився форум на піднесеній ноті — поезією великої Лесі у виконанні завідувача Колодяженського літературно-меморіального музею Лесі Українки, заслуженого працівника культури України Віри Комзюк:

Можна спинитись… годі блукання…

Все буде добре… Рідний мій край

вкупі зі мною одужав від злигоднів,

небо не хворе, не плаче, не хмуриться,

люди веселі і я… не будіть…

Все буде добре…

Тарас СТЕПАНЮК

 

 

 

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.