Середа, 19 жовтня 2016 17:36

До Дня захисника України аграрії Чернігівщини влаштували демобілізованим бійцям екскурсію історичними місцями

У Куликівці майже два роки працює ГО “Центр соціально-психологічної допомоги “Фенікс”, де надається безкоштовна соціально-психологічна допомога демобілізованим воїнам АТО та членам їхніх родин, організовуються зустрічі, екскурсії, поїздки в театр. Це об’єднання діє за підтримки заступника голови Чернігівської обласної ради Арсена Дідура й депутата обласної ради Віктора Труша фракції Аграрної партії України. До роботи також долучаються небайдужі та ініціативні: практичний психолог Наталія Дідур, голова Куликівської районної ради Наталія Халімон та депутат Віктор Зеленський, Куликівська районна організація Аграрної партії України, а також районні психологи та всі бажаючі жителі Куликівщини.

 

З нагоди Дня захисника України, 16 жовтня 2016 року, для демобілізованих воїнів 5-6 хвилі та їх дружин відбулася незабутня екскурсійна поїздка по визначних місцях Ічнянщини: в Тростянецькому дендропарку, палацу Тарновських, паркової зони у Качанівці та історико-етнографічному музеї «Соколиний хутір» в Петрушівці.

 

Дуже приємно було і від того, що скрізь гостино зустрічали керівники закладів, екскурсоводи. Вражень та емоцій у всіх багато.

 

Пройшлись екскурсійною тропою дендрологічного парку «Тростянець» і дізналися чому І.М.Скоропадський всерйоз захопився парком Джеймса Ротшильда у місті Ферьер (Франція). Кохання дало йому потужний поштовх для того, щоб розпочати роботи по формуванню штучного рельєфу в Тростянці. Хлопці охоче піднімались на насипані «гори» – Дідову, Сторожову, Ротонда, Волохату які мають висоту понад 30 м, а спустившись з них, ніжно обіймали своїх дружин і захоплено дивились на створений рельєф гір із загостреними вершинами, які нагадують профілем Альпи. Вони не поспішаючи йшли поміж «горами», щасливі від того, що з виру бойових дій повернулися живими, оглядали ущелини, через які перекинуто містки, задивлялись на схили що скріплювалися і декорувалися вічнозеленою рослинкою – козацьким ялівцем, на величні довговічні липи, клени, дуби, берези, ялини, туї, горіхи.


У кожного дерева була своя історія, свої плоди, до речі, які ми збирали з надією на те, що в Куликівському районі вони дадуть сходи і приживуться у селищі та селах Ковчині, Авдіївці, Горбове, Жуківці. Демобілізованим воїнам важко було думкою осягнути те, що це рукотворні гори, дамби, ставки – Лебединий, Великий, Безіменний та Куциха.


Всі бажаючі фотографувалися з половецькою бабою, а їх там було аж чотири, та тісненько вмощувались на лаві бажань, бо всі повірили місцевим жителям, які стверджують, що якщо посидіти на цій лаві й загадати бажання – воно обов’язково збудеться.


Сподобалося що головною прикрасою паркових озер були лебеді, які поспішали до нас на голос і довірливо протягували дзьобики до наших рук.
Створення цього високохудожнього ландшафту і пейзажів було завершено в 1886 році, за рік до смерті І. М. Скоропадського.
Також побували на пагорбі поблизу галявини із листяних й хвойних дерев, біля мармурового пам’ятника, де покоїться прах Івана Михайловича, вклонилися його світлій пам’яті і подякували за чудові краєвиди дендропарку «Тростянець», який має площу 204 га., де росте більше 400 видів та форм дерев й чагарників. що дозволяє по праву вважати парк одним з найбагатших парків Європи, а нам дає можливість пишатися ним.

 

Ще більше всіх захопив палац Тарновських у Качанівці – одне з восьми чудес України. Знову рукотворне диво, адже палацово-парковий комплекс був створений в 1770 році, а на початку XIX століття садиба перейшла у володіння великих українських поміщиків Тарновських, які надали їй форми класицизму і вона стала відомим культурним центром.


Всі учасники екскурсії мали змогу ознайомитися з палацом, двома флігелями і водонапірно баштою, які утворюють парадний двір. На нижньому рівні всі захоплено роздивлялись ландшафтний парк зі ставками й парковими скульптурами, Георгіївську церква. Зайшовши в палац були в захваті від багатства, цінності експонатів. Всі ніби поринули в інший світ… в різний час тут побували К. Брюллов, Т.Г. Шевченко, Н.В. Гоголь, Пантелеймон Куліш, натураліст і історик М.А. Максимович, письменниця Марко Вовчок, художники В.Е. і К.Є.Маковські, І. Ю. Рєпін (працював над картиною Запорожці), М.М. Ге, М. Глінка та ін. Тепер хлопці-атовці з дружинами знають, що в альтанці Глінки створювалася опера «Руслан і Людмила», вони побували в залі, де співав Гулак-Артемовський, де Гоголь вперше читав «Одруження», а Рєпін працював над картиною «Запорожці пишуть листа турецькому султану» Вони захоплювалися старовинними меблями, картинами, музичними інструментами, та виставкою гончарних виробів… А ще ж можна було їм прогулятися серед Романтичних руїн, вздовж найбільшого серед 12-ти ставків майорського до галявини Шевченка, в урочищі Порожня Криниця, піднятися на гору Любові…

 

Також відвідали історико-етнографічний музей «Соколиний хутір» в Петрушівці, де представлена історія краю від періоду трипільської культури до часів Другої світової війни, з якою хлопці хотіли ознайомитися. Вони переконались «Соколиний хутір» – це справжня перлина українського Полісся, яка дозволяє зануритися у глибоку історію та насолодитися тутешньою мальовничою природою. Ми познайомились з експозиціяєю історико-етнографічного музею, де відображено історії краю, від часів трипільської культури, дізнались про її розвиток та основні тенденції, події періоду Другої світової війни. Нас захопила українська народна творчість – представлено 32 теми. Серед старовинних предметів побачили: гончарні вироби; ткацький станок 18 століття; українську вишивку; козацьку зброю; різноманітні предмети культурної спадщини українського народу. А якою цікавою була експозиція козацьких часів періоду гетьманства Б. Хмельницького та І. Мазепи, останній певний час був володарем хутора. В експозиції музею зібрано багато інтригуючих та цікавих матеріалів останнього тисячоліття історії Українського народу.


Одним із неочікуваних подарунків для екскурсійної групи виявилося святкове шоу на конях – слава Героям України, майстерність фехтування шаблями, бій з батогами, відреставровану техніку. А також всіх порадувала гостинність господаря Миколи Черепа, який на честь захисників України – наших хлопців-атовців зробив залп з гармати козацької доби, який запросив на гостину в залу, де пригостив гарячим козацьким кулішем.

 

Враженнями після поїздки екскурсійної групи ділилалась Катерина Буй


Фото Наталії Коновалової

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.