Середа, 07 грудня 2016 14:27

На Чернігівщині аграрії борються за відновлення дорожньої служби

Селище Лосинівка на Чернігівщині увійшло в історію завдяки родючим землям, феодальним війнам, які точилися за них, та селянським повстанням. Володіти цим ласим шматком найбільшої концентрації чорноземів хотіли всі – від місцевих магнатів до духовенства з Києво-Печерської лаври.

Дістатись до селища сьогодні - майже подвиг. Розбиті і нечищені дороги відрізають його від світу. Місцевій громаді набридло чекати, поки хтось вирішить за них їхні проблеми, тож вирішили об’єднатися. У Лосинівську територіальну громаду увійшло саме селище та 7 сільських рад: Перемозька, Даниньська, Шатурська, Вікторівська, Сальненська, Терешківська, Лосинівська та Шняківська. Загалом громада налічує 7000 жителів.

Кандидатом від Аграрної партії на посаду голови громади висувається вчителька за фахом Ніна Авраменко. У неї власний підхід до реформи місцевого самоврядування. На агарному форумі 6 грудня вона озвучила свої основні пропозиції: прозоре наповнення місцевого бюджету, спільне формування програми соціально-економічного розвитку та відновлення роботи дорожньої служби.

«Люди збентежені через можливе закриття шкіл та єдиної на селі лікарні, адже державної субвенції на утримання соціально значущих закладів може не вистачати. У Лосинівській школі, наприклад, 300 дітей, майбутнє яких залежить від їхньої освіти. Окрім цього, існує проблема зі станом доріг. І дорожню службу, і відповідну техніку, і кадровий потенціал перевели в Ніжин. Відділення зв’язку також закрили. Тож викликів попереду багато. Але кому, як не нам, з ними боротись?» - говорить Ніна Авраменко.

Підтримати лосинівських аграріїв приїхали і колеги з села Носівки.

«У нашому районі було 5 великих ферм, на кожну з яких припадало по 5 тисяч голів худоби. Зараз залишилася всього одна – інші закрили, а люди опинилися на вулиці. Ми повинні об’єднати зусилля, щоб разом розбудовувати наш регіон», - розповідає 65-річний житель Носівки Юрій Миколайович, що наразі працює водієм.

На аграрному форумі виступив заступник голови Аграрної партії Денис Марчук. Він закликав людей не залишатись осторонь, коли вирішується доля їхньої громади, і обов’язково прийти на вибори 11 грудня та проголосувати.

«Порядок денний, який розробляє владний орган, повинен виходити з інтересів вашої територіальної громади. Сьогодні ніхто не повинен казати вам, кого призначати сільським головою, начальником міліції, або хто має очолювати школу чи інші адміністративні одиниці. Ви є сила. І цим шансом, який, можливо, був наданий нашій державі не в найкращий період, потрібно правильно скористатись», - пояснює Денис Марчук.

Крім офіційної частини форуму, була й розважальна – творчий колектив «Смоляни», який існує ще з 1976 року, заспівав українських пісень та продемонстрував хореографічний хист. Концертну залу наповнили понад 300 гостей: від школярів до пенсіонерів.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.