Субота, 03 березня 2018 23:28

Параметри щастя Сергія Голодного

Голова фермерського господарства «Верітас – Агро», заступник голови Носівської районної організації Аграрної партії України, депутат Мринської об’єднаної територіальної громади, благодійник Сергій Голодний вважає себе щасливою і успішною людиною.

Разом із дружиною Василиною, надійним помічником в усіх справах і мудрим порадником, виховують трьох доньок. Збудували просторий дім. Має фермер власну землю і півтори тисячі гектарів поля орендує в селян. Виплекав сад, а торік ще й 40 га засадили кущами смородини.

Як добродійник Сергій Миколайович фінансово підтримує інфраструктуру рідного села Хотинівка, допомагає у скруті односельцям. Як волонтер – постійно буває у зоні АТО: возить захисникам продукти, одяг і запчастини до техніки.

Стабільний розвиток господарства, дружна родина, повага людей і авторитет в громаді – параметри щастя Сергія Голодного.
DSC00097 e1519720243723

Двері дому родини Голодних відкриті для односельців і гостей: тут постійно хтось буває. Одні заходять у ділових справах чи з проханням допомогти. Далека й близька рідня повсякчас гостює. Дзвенять дитячі голоси.

Особливу благодать відчула й автор, щойно переступивши поріг оселі. Привітні, щирі у спілкуванні, відкриті душею і Сергій, і Василина. Пліч-о-пліч вони йдуть по життю вже чверть століття – зі студентських літ. Розуміють одне одного з півслова та з пів погляду.

"У найтяжчі часи Василина була мені опорою і розрадою. Жодного докору від неї не почув. Якби не дружина, не зміг би досягти успіху, достойно пережити негаразди. Кредити для закупівлі техніки і розвитку господарства відривали кошти від сім’ї, але дружина примудрялася мати щедрий стіл, створювати затишок у домі й достаток. Поміж доньками і дружинами я квітну, «мов будяк». Якось писали з нею вітання – побажання для іменинника. Обоє, не змовляючись, побажали йому «бути людиною»,– розповідає Сергій. 

На думку Сергія, найважливіша і найскладніша наша земна місія – бути людяними за будь – якої ситуації. Власну ж доброту він вважає і вразливим місцем, і недоліком, і плюсом. Доброта не шкодить фермеру у веденні бізнесу і допомагає у взаєминах із людьми. Місцеві селяни та партнери довіряють Сергієві Голодному, а він у свою чергу готовий допомогти кожному сельчанину й рідній Хотинівці.

За свої кошти утримує місцеву пожежну команду, викопав ставок. Допомагає грошима школі, дитсадку, клубу й Хрестовоздвиженському храму. Подарунок землякам – книга «Моя Хотинівка – душі криниця» (співавтором якої є і Василина). У планах благодійника – встановлення дитячих майданчиків, відродження парку, облаштування зони відпочинку й сільського пляжу.

"Ходять чутки про закриття Хотинівського фельдшерського пункту, – розповідає фермер. – Та я запевнив людей, що готовий утримувати ФАП власним коштом, бо без медичної допомоги селянам не вижити".

Стіни дому прикрашають картини чернігівських художників, подаровані й куплені Сергієм. Серед них – два полотна Федора Романова із села Дослідне Носівського району, котрий малює ротом. Інвалідність не завадила Феді займатися улюбленою справою, але реалізовувати роботи йому непросто.

"Дізналися про Федора з Інтернету. Відразу вирішили навідатися до цього унікального і мужнього чоловіка. Купили мольберт, фарби, полотно. Набрали продуктів – і поїхали в Дослідне, – розповідає Василина. – Познайомилися, подружилися і тепер художник разом із дружиною й донечкою приїжджають на гостину до нас. Допомагаємо,чим можемо".

Доброта фермера проявляється і у великому, і в малому. Він любить полювати. Правда, жодної звірини чи птаха не підстрелив – милуються краєвидами, а рушниця як атрибут. Щороку на обійстя Голодних прилітають лелеки. Сергій навіть дах не перекриває, аби не сполохати птахів, які згідно із повір’ям приносять у дім щастя й благополуччя.

МРІЯВ ПРО НЕБО, А ПРИКИПІВ ДО ЗЕМЛІ

При зустрічі Сергій розповість мені і про заповітну мрію стати пілотом. У юності він марив небом, навіть вступив до військового училища. Та долею судилося обробляти землю й вирощувати хліб. По закінченню Харківського національного технічного інституту сільського господарства працював у Хотинівці помічником бригадира, бригадиром, головним інженером, головою місцевого колгоспу, очолював ЗАТ «Воздвиженське». Певний час трудився і на Київщині. Його не раз переманювали в столицю, пропонували престижні керівні посади в райцентрах.

"Найкомфортніше і найдорожче – рідне село. Тут створив фермерське господарство «Верітас – Агро». Починали із жита й пшениці, а нині сіємо ще й кукурудзу, соняшник, сою, горох, люпин, вирощуємо картоплю. Нинішнього року чекаємо першого врожаю смородини. Не повірите, але я пишаюся, що працюю на рідній землі, – запевняє співрозмовник. – Бував не раз за кордоном, та завжди снилася і кликала до себе Хотинівка".

«ОБИРАВ ПАРТІЮ СВІДОМО»

За десять років господарювання Сергій Голодний не одержав від держави бодай гривні. Задекларовані програми підтримки вітчизняного сільгоспвиробника виявилися спокусливою обіцянкою для селянина.

"Розраховую тільки на власні сили, – зізнавався Сергій. – Наші піщані малородючі ґрунти потребують додаткових затрат, але інших земель ні в Хотинівці, ні в Лихачові немає. Раніше не довіряв жодній політичній партії, які тішили землеробів гаслами про відстоюванням їх інтересів. Був цілком поза політикою. Після знайомства з колегами – членами Аграрної партії України, змінив точку зору на політичні процеси. Не тільки вступив до АПУ, а й очолював районний осередок. Нині – заступник голови. Наші партійці – люди, які досягли успіху своїми руками", – впевнено додає.

Сергій Голодний переконаний, що українці – працелюбний, щирий і гостинний народ, але незаможний, обділений і обкрадений. Злиденність та від байдужості політиків, від їх спекуляції на бідах народу. 

"Аграрна партія – єдина політична сила, що вболіває за відродження села, за майбутнє держави. Тому я в її лавах, – каже не ради красного слівця. – Сподіваюся, що зможемо щось змінити, аби село жило і люди стали заможнішими".

 

Ольга Чернякова, фото автора

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.