Вівторок, 19 липня 2016 18:34

Прокуратура і Держгеокадастр знищують фермерство – аграрії Запоріжжя

Тисячі гектарів землі в Запорізькій області залишаються необробленими через те, що молоді фахівці не можуть отримати землю і створити фермерські господарства.

img 6967Про це та інші болючі проблеми аграріїв ішлося на розширеному засіданні Аграрного форуму Запорізького краю 14 липня. У ньому взяли участь голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль та голова облради Григорій Самардак, керівництво та актив Запорізької обласної організації Аграрної партії, громадська спілка «Аграрний союз України» в Запорізькій області, Асоціація фермерів та приватних землевласників України.

Серед найгостріших проблем краю – відсутність умов для розвитку малого й середнього аграрного бізнесу на селі. Як кажуть запорізькі аграрії, протягом останніх 5 років молоді фахівці просто не можуть отримати землю і створити фермерське господарство. Через це тисячі гектарів державної землі залишаються необробленими і не приносять користі ні сільським громадам, ні державі. За словами аграріїв, обласна прокуратура та Держгеокадастр не хочуть співпрацювати з ними, створюють умови для хабарництва або розірвання через суди вже існуючих договорів оренди. Щоб припинити це, дуже важлива нова якість співпраці з контролюючими та дозвільними органами регіону, вважають агровиробники.

Також учасники засідання запропонували створити в кожному місцевому управлінні Держгеокадастру єдине вікно для сільгоспвиробників.

Ще одна проблема, яку неможливо оминути, - скасування спеціального режиму оподаткування ПДВ. За даними сільгоспвиробників, це рішення забрало в аграріїв близько 15 мільярдів гривень, які вони могли використовувати для розвитку галузі.

img 6899Учасники Аграрного форуму підписали колективне звернення до Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради України Андрія Парубія та Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана. Серед вимог фермерів: повернення спеціального режиму оподаткування ПДВ для аграріїв, який діяв до 01.01.2016 року; прискорення прийняття нормативно-грошової оцінки землі, що була розроблена і презентована Держкомземом України у 2012 році; повернення права розпорядження землями сільськогосподарського призначення сільським та селищним радам, а також підпорядкування Держгеокадастру органам виконавчої влади на місцях з правом визначення кадрових питань. Також вони вимагають ухвалити Закон України «Про єдиний сільськогосподарський податок» у залежності від природно-кліматичних умов і нової нормативно-грошової оцінки землі.

Агровиробники вважають необхідним проведення загальнонаціонального Аграрного форуму, який би ширше розкрив проблеми галузі, що є в усіх регіонах України.

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль запевнив учасників заходу, що повністю підтримує аграрний сектор регіону, проте вирішення більшості порушених питань перебуває на рівні держави, а не області.

«Наше завдання – окреслити та правильно сформулювати всі проблеми перед законодавчою владою і вивести їх у публічну площину. Ми підтримаємо проведення всеукраїнського форуму за участю перших осіб держави та очільників регіонів. Наші аграрії є дуже важливою ланкою розвитку держави, і ми маємо прислухатися до їхніх ініціатив», - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

190716 001

190716 002

190716 003

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.