Понеділок, 07 вересня 2015 16:58

СМІЛЯНСЬКИЙ «КУЛІБІН» ЗМАЙСТРУВАВ УНІКАЛЬНИЙ КОТЕЛ

Тема енергозбереження набуває особливої актуальності у зв’язку з підняттям тарифів. На Черкащині розроблена й діє «Регіональна програма модернізації комунальної теплоенергетики», яка передбачає скорочення на третину використання блакитного палива.

-       Один із напрямків цієї програми - заміна газу на альтернативні види палива, - розповіла лідер аграріїв області, депутат обласної ради Наталя Старікова, яка брала безпосередню участь у розробці цієї програми. - Гарний приклад втілення цієї програми бачимо сьогодні на Смілянщині. Місцевий «кулібін» Олександр Півтористий сконструював унікальний котел, який працює на кількох видах палива (дрова, пілети, щепа, листя), а ось налагодити справу, отримати патент на винахід, допомогли почесний директор Черкаської регіональної організації, віце-президент Національної академії аграрних наук України Михайло Бащенко та голова Смілянської районної організації Аграрної партії Сергій Тимофієв. Сьогодні  прилад запатентовано, є всі необхідні документи, укладено договір на виготовлення з профільним Смілянським підприємством «Факел», яке має всі необхідні ліцензії. Один із перших котлів ще навесні 2015 року встановили на НВК «Прогрес».

-        По старих цінах підприємство платило за газ 35 тисяч на місяць, підняття тарифів збільшило цю суму до 180 тисяч гривень. Після встановлення котла, який працюватиме на дровах, на опалення потрібно буде лише 12 600 гривень на місяць. - апелював до цифр Сергій Тимофієв.- Тобто маємо економію в 12 разів!

Ніка Беркут

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.