Вівторок, 19 вересня 2017 13:08

В Чернігові за підтримки Аграрної партії стартував другий Міжнародний літературний фестиваль "Литаври"

18 вересня в Чернігівському обласному філармонійному центрі стратував другий Міжнародний фестиваль інтеграції слова в сучасному арт-просторі “Литаври”. Генеральним спонсором виступає вже другий рік поспіль Чернігівська обласна організація Аграрної партії України й фракція Аграрної партії Чернігівської обласної ради.

 

Організаторами заходу є письменниця з Ніжина Тетяна Винник та Громадська організація “Центр новітніх ініціатив та комунікацій”. Фестиваль переслідує благодійну мету: організатори збирають книги для шкіл і бібліотек.

 

Учасники фестивалю порадували гостей читанням своїх творів, відомі українські перекладачі намагалися донести характер поетичних шедеврів сусідів з близького і далекого зарубіжжя. В програмі заходу лунали виступи музичних гуртів “Смоляни”, “Запорізькі тулумбаси” й “Артерія”, а також театр анамації “Малюнки світлом і поезія”.

 

Привітав учасників, організаторів та гостей фестивалю Анатолій Максак, заступник голови Чернігівської обласної організації Аграрної партії України.

 

“Велику вдячність висловлюю Тетяні Винник, яка завдяки своїй стійкій громадянській позиції вже вдруге організовує фестиваль міжнародного рівня. Аграрна партія завжди допомагає тому, хто робить добру справу на благо України. Сьогодні ми будуємо європейську державу на загальнолюдських цінностях, а світова поезія безумовно допомагає нам в цій справі. В такі складні для України та світу часи подібні культурно-мистецькі фестивалі збагачують нас як духовно, так і культурно. Впевнений, що цей захід буде мати своє продовження і буде об’єднувати майстрів слова з усіх куточків нашої Батьківщини та з різних країн світу,” – зазначив Анатолій Максак.

 

До присутніх уростого заходу звернулися також й поважні гості Дмитро Іванов, український поет, Заслужений журналіст України, лауреат престижних літературних премій, Михайло Сидоржевський, український громадський діяч, публіцист, редактор, поет, голова Національної спілки письменників й інші.

 

Арсен Дідур, заступник голови Чернігівської обласної організації Аграрної партії й заступник голови Чернігівської обласної ради також прокоментував Міжнародний фестиваль “Литаври”: “Мав честь разом із колегами з депутатської фракції Аграрної партії України в обласній раді вдруге долучитися до організації Міжнародного фестивалю інтеграції слова у сучасному арт-просторі “Литаври”, який розпочався 18 вересня на Чернігівщині. Це літературно-мистецьке дійство – чудовий привід для налагодження міжнародних культурно-мистецьких ділових та дружніх зв’язків між творчими особистостями близького і далекого зарубіжжя, а також ще одна можливість популяризації Чернігівщини як культурного центру Сіверського краю зі своєю самобутньою історією і культурою. Бажаю засновниці фестивалю, очільниці громадської організації «Центр новітніх ініціатив та комунікації» Тетяні Винник подальшого творчого натхнення, а учасникам та гостям заходу – цікавих зустрічей та незабутніх вражень!”

 

Загалом в рамках фестивалю планується проведення близько 80-ти літературних заходів з 18 по 22 вересня. Географія “Литаврів” включає в себе знайомство з іноземною та українською поезією в м.Чернігів, м.Ніжин, смт.Варва, смт.Куликівка, м.Корюківка, смт.Седнів.

 

“Литаври”, це не просто фестиваль – це дійство, коли слова лунають без кордонів, коли поети, письменники та всі майстри прекрасного розуміють один одного, відчувають силу свого народу і в той же час показують, що у кожного є своя батьківщина, своє покликання…

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.