Понеділок, 06 листопада 2017 10:03

Василь Калашник: Якщо на виборах і далі будемо обирати "30 срібників", тоді не варто чекати європейське життя

Вибори до місцевих територіальних громад, які відбулися 29 жовтня в Одеській області, стали не лише барометром електоральної симпатії до політичних «вождів». Сільський електорат менш за все цікавила велика політика — їм треба, щоб працював дитячий садочок або ФАП, ремонтувалися дороги тощо…

 

Ще одним невід’ємним атрибутом виборчих перегонів вкотре була роздача подарунків, продовольчих пайків та…грошей. На жаль, цей негативний політичний прийом на фоні зубожілого населення, теж дав результат!

 

За підсумками волевиявлення в Одеській області перемогу до місцевих рад в 11  територіальних громадах святкують три політичні сили, які завели найбільше депутатів: ВО «Батьківщина», Аграрна партія і БПП «Солідарність».

 

Для когось було дивним, що Аграрна партія не маючи представництва у центральних органах влади, не проводячи великого піару на медіа-ресурсах здобула чимало мандатів депутатів ОТГ. На що у голови Одеської обласної організації Аграрної партії Василя Калашника знайшлося чітке і вагоме пояснення: члени цієї політичної сили свідомо і продумано планували (по усім 11 ОТГ) балотуватися на вибори від Аграрної партії, тож без жодного підкупу отримали свої результати.

 

То ж чи дійсно в Одеській області люди щиро та з душею йшли на виборчі дільниці голосувати? Чи саме тих хто став депутатом новостворених ОТГ, більше всього люди і хотіли бачити у місцевій політиці? Про це і не тільки в розмові з  головою Одеської обласної організації Аграрної партії Василем Калашником.

— Василь Іванович Ви задоволені результатами виборів до територіальних громад і які були очікування?

— З одного боку звичайно задоволений, бо Аграрна партія посіла ІІ місце в Одеській області за кількістю отриманих мандатів депутатів новостворених ОТГ, маємо майже 13%, а це – 35 депутатів. Попереду нас лише ВО «Батьківщина». Щодо виборів голів рад, то і тут Аграрна партія здивувала багатьох: Шабівську та Авангардівську селищні ради цих об’єднаних територіальних громад очолили члени нашої партії – Василь Древаль та Сергій Хрустовський. Також ми маємо 14 депутатів Старокозацької сільської ОТГ (Білгород-Дністровський район), по 5 мандатів отримали членів Аграрної партії в Шабівській (Білгород-Дністровський район), в Маяківській (Біляївський район) та Знам’янській (Іванівський район) сільських ОТГ, 4 мандати у аграрників в Цебриківській селищній ОТГ, по 1 депутату пройшли в Авангардівську селищну раду (Овідіопольский район) та Куяльницьку сільську ОТГ (Подільський район). В цілому по усім 11 громадам за Аграрну партію віддали голоси 4460 виборців! Люди проголосували за тих кандидатів, які проявили ініціативу до ОТГ і зарекомендували себе господарями! У чотирьох громадах Аграрна партія, за кількістю новообраних депутатів,  посіла І місце: це -  Старокозацька, Шабівська (Білгород-Дністровський район), Цебриківська (Велико-Михайлівський район) та Маяківська ОТГ (Біляївський район). В Знам'янській ОТГ (Іванівський район) ми другі.

З іншого боку – вкотре гірко розчарований! Адже знову і знову спрацьовує принцип «ті хто при владі – ті і правлять бал»! Нахабні схеми роздачі «30 срібників» і тиску адмінресурсу працювали по усім районам, де були вибори до ОТГ.

Тобто політичні технології з підкупом виборців нікуди не ділися?

— На жаль. Натомість Аграрна партія прийняла рішення ніколи не купляти голоси виборців. Це чистий результат. Однак, прикро, що багато людей зголосились віддати свій голос за чергову подачку, хай навіть і вагому. Деякі звичайні виборці з легкістю продавали свої голоси за 100-200, максимум 500-1000 гривень, а потім надавали фото бюлетеня про голосування. Мені про це розповіли у багатьох районах. Тому висновки цих виборів наштовхують на те, що до змін на місцях, а особливо в селах, ще дуже далеко. Взагалі, це політична відповідальність наших громадян. Якщо хочемо йти за ковдрою чи харчовим пакетом, значить йдемо за цим. Напевно, тоді не варто чекати на європейське життя. Якщо ж хочемо робити реформи, значить їх робимо.

- На Вашу думку в якій з 11 ОТГ спрацювали ось ці схеми про які Ви зараз говорите?

- Про те, що найгарячіше буде в Куяльницькій сільській раді Подільського району, стало відомо з перших днів. Бо система безкарності за будь-яких часів (особливо для тих хто при владі) активно спонукає представників політичних сил до нових виборчих махінацій і відроджується, мов птаха Фенікс на нових виборах та генерує більш витончені злочини в гонитві за отримання матеріальних благ нашими громадянами.

Окрім посиленого тиску, особистих погроз, відкритого підкупу - спрацювало і нахабне ігнорування законів! Так, під час реєстрації кандидатів Куяльницька сільська виборча комісія відмовила у реєстрації п’яти кандидатам від Аграрної партії України, пояснюючи тим, що ці особи не були висунуті на партійній конференції. Котовська районна організація Аграрної партії України звернулися до Одеського окружного адміністративного суду з вимогою скасувати рішення про відмову у реєстрації і переглянути питання реєстрації.

13 жовтня 2017 року на засіданні Куяльницької сільської виборчої комісії було оголошено про реєстрацію вищезазначених кандидатів про реєстрацію, а також цим особам були видані посвідчення кандидатів у депутати.

Однак, 14 жовтня 2017 року відбулося таємне нічне засіданні Куяльницької сільської виборчої комісії, на яке не було повідомлено члена шість членів комісії включаючи голову комісії, заступника голови комісії, а також члена комісії від Аграрної партії України. На даному засіданні було прийнято рішення про відмову в реєстрації вже зареєстрованих п’яти кандидатів від Аграрної партії України, що грубо суперечить українському законодавству.  

А потім і Одеська типографія «Чорномор'я» виготовила виборчі бюлетені на виборах до Куяльницької сільської ради, не включивши до списку кандидатів по п’яти виборчих округах відповідно п’ять кандидатів у депутати, висунутих Аграрною партією України.

Це виявила Куяльницька сільська виборча комісія 26 жовтня під час отримання виборчих бюлетенів. В типографії пояснювали: це сталось через те, що представник районної організації БПП «Солідарність» і довірена особа одного з кандидатів на посаду Куяльницького сільського голови наполіг на виключенні п’яти кандидатів від Аграрної партії України з переліку кандидатів...

—   Середній показник явки на виборчих дільницях становив майже 50%. Більша частина виборців — люди віком за п’ятдесят років, що свідчить про невелику довіру до реформи територіальних громад серед молоді . Чи не здається вам марнуванням часу і бюджетних коштів чергові вибори?

— Якщо ми українці вважаємо себе незалежною нацією і при цьому хочемо, щоб за нас хтось робив вибір, то ми себе обманюємо. Найприкріше, що проявляється на кожних виборах (і вибори до ОТГ не виняток) — добросовісні мешканці, яким дійсно не байдуже, як житиме громада, кажуть, що не підуть голосувати, бо за них все і так вирішать. Але саме таким чином людина дозволяє вирішувати за неї. Люди мають розуміти, що вони обирають голову та депутатів громади — це ті, хто буде розпоряджатися їхніми грошима і їхньою землею. І через те вони мають дуже відповідально підійти до свого вибору. Вважаю, що на вибори потрібно йти, бо це вираження нашої свободи. В Біблії є така фраза «Що людина посіє, те вона й пожне». Коли ми «сіємо» проданий голос, то відповідно ми «жнемо» таку владу, яка достойна нас! А мені особисто хочеться ж бачити в місцевій політиці більше авторитетних, молодих та нових людей, за якими підуть інші і які повірять в реформи, які пропонує для країни команда Аграрної партії.

Прес-служба Одеської обласної організації Аграрної партії

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.