Середа, 20 липня 2016 19:40

Аграрії анонсували програму розвитку культури і всеукраїнський фестиваль

На жовтневому з’їзді Аграрної партії буде представлено стратегію розвитку всіх галузей економіки та мистецької сфери на найближчі 30 років. Про це розповів голова Аграрної партії Віталій Скоцик, відкриваючи установче засідання Мистецької ради партії 20 липня.

«Ми формуємо при партії ради з усіх галузей і сфер – від промисловості до мистецтва. Це прообрази майбутніх комітетів парламенту. Також це кадровий склад для альтернативного уряду, який матиме чітку програму дій. Саме для цього профільні ради зараз формують свої галузеві стратегії розвитку. Маємо запропонувати щонайменше трьох професіоналів, які могли б очолити міністерство культури в майбутньому», - підкреслив Віталій Скоцик.

13709624 1060846327332699 1862381063 oУ засіданні взяли участь – музиканти, актори, менеджери культурних акцій, керівники будинків творчості, викладачі мистецьких шкіл, письменники, поети-піснярі та організатори фестивалів. Серед них – голова Мистецької ради партії композитор Олександр Злотник, голова Міжнародного Фонду культурного співробітництва Влада Литовченко та співак Дмитро Яремчук.

«41% світової культури ХХ століття створили вихідці з України різних національностей. Уявляєте, який у нас потенціал! Його треба зберегти», - говорить Олександр Злотник.

Кожен член Мистецької ради до 5 серпня подасть своє бачення розвитку культури і мистецтва. Головні больові точки цієї сфери учасники окреслили в своїх виступах. На їхню думку, дуже важливо відновити мережу музичних і мистецьких шкіл по всій Україні. Щоб виявляти і розвивати таланти, потрібно, аби на кожне село з двома тисячами мешканців працювала хоча б філія такої школи.

Щоб творча людина перестала бути жебраком, слід захистити авторське право і створити цивілізовану систему авторських відрахувань. Це також дасть мільярдні кошти державному бюджетові, вважають у Мистецькій раді партії.

Сильний викладацький склад, який зберегла Україна у сфері мистецької освіти, повинен мати гідну винагороду за працю замість нинішніх 1500 грн. на місяць. Також і молоді таланти не повинні шукати хліба насущного, працюючи за кордоном.

13720406 1060846210666044 27993033 oЗа словами Олександра Злотника, Україна не стане цивілізованою державою без спеціального закону про меценатство. Аналогічні закони в інших державах дуже ефективні. Головний принцип їхньої дії такий: до 50% своїх податків бізнес може скеровувати на меценатство, і ці суми зараховуються як сплачені в бюджет. Культура отримує живі кошти, а підприємець – солідне реноме.

Влада Литовченко закликала активніше використовувати культуру як засіб презентації держави у світі. Україна має величезну спадщину, яка має стати її міжнародною візиткою. Влада Литовченко не вважає бюджетне фінансування ключовою проблемою вітчизняної культури. На креативно поданий захід кошти завжди можна знайти. Культурі бракує передусім менеджерів, які вміють її здобутки правильно подати, переконана вона.

Співак Дмитро Яремчук – син видатного виконавця Назарія Яремчука – анонсував всеукраїнський фестиваль «Родина», який восени відбудеться за підтримки Аграрної партії в усіх регіонах.

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.