Середа, 27 липня 2016 10:37

Аграрії вимагатимуть прозорих тарифів і проведення реформи ЖКГ

Аграрна партія запропонує своє вирішення проблем, пов’язаних із тарифами, створенням ОСББ, опалювальним сезоном і низькою якістю комунальних послуг. Про це йшлося на установчому засіданні Ради партіїз питань енергетики та житлово-комунального господарства.

Ключове питання, яким має займатися енергетична Рада – приведення до адекватного рівня тарифної політики для населення.

«Спочатку, з падінням гривні, людей зробили втричі біднішими. Тепер добивають новими платіжками. Ціни на послуги взято «зі стелі». Треба зупинити це знущання влади над українцями. Новостворена Рада з енергетичних питань повинна запропонувати рішення, які зупинять божевільний тарифний прес. Заплативши за «комуналку», більшість сімей залишиться без грошей на харчування. Люди вже змушені відмовлятися від найнеобхіднішого: м’яса, фруктів. Я вірю, що ситуацію можна вирішити іншим шляхом. Тут зібралися професіонали, фахівці-практики, які бачать проблему комплексно. Саме ці люди і здатні вирішити її комплексно, а не прикриватися податками-субсидіями, ховаючись, як страуси у піску», - вважає лідер Аграрної партії України Віталій Скоцик.

«Плануючи реформи, українська влада звикла виходити з інтересів конкретних галузей. Сьогодні ж треба йти від зворотного – враховувати потреби людей. А це неможливо без прозорого формування тарифів на послуги», - наголосив голова Ради з питань енергетики та ЖКГ Аграрної партії Іван Плачков.

У структурі Ради поєднано підрозділи з різних видів енергетики, нафтогазового комплексу, тепло- і водопостачання, ЖКГ та енергозбереження. Серед десятків професіоналів, які беруть у ній участь – колишній міністр ЖКГ Павло Качур, багаторічний керівник Києва Леонід Косаківський, колишній директор «Укренерго» Костянтин Ущаповський, досвідчений управлінець і колишній народний депутат Валерій Асадчев.

Учасники засідання торкнулися і теми вкрай проблемного процесу створення в Україні об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Закон, який регулює цю сферу, є прогресивним, однак його втілення стало головним болем для багатьох громад, - каже Леонід Косаківський. Зношені комунікації житла і відсутність документації на нього – це ті бар’єри, об які розбиваються будь-які ініціативи зі створення ОСББ. Тому Рада мусить дати свою відповідь і на цю проблему.

Члени Ради також шукають оптимальні способи реформування ЖКГ, щоб кожен опалювальний сезон не перетворювався на кінець світу для українців. Реформа ЖКГ неможлива без уваги до самої якості послуг, які отримують люди. Народ повинен розуміти, за що він платить.

За словами лідера Аграрної партії, найперше завдання галузевих рад – оцінити ситуацію в своїх галузях і встановити, що партія може зробити вже зараз, опираючись на 3700 своїх місцевих депутатів. А друге – сформувати стратегію розвитку кожної галузі на сім наступних скликань ВР. Це буде чітка програма розвитку країни, яку представники партії у владі зможуть втілювати одразу після парламентських виборів.

Як відомо, Аграрна партія України формує кадровий резерв із фахівців усіх галузей економіки та гуманітарної сфери. Галузеві ради є відображенням комітетів ВР і прообразом альтернативного уряду, що втілюватиме чітку стратегію дій, починаючи з першого дня роботи. 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.