Субота, 20 серпня 2016 00:25

Аграрії Запоріжжя кличуть президента, спікера та прем’єра на аграрне віче

Постійне ігнорування пропозицій виробників щодо оподаткування змушує аграріїв діяти рішуче. Повернення спецрежиму ПДВ потрібно розглянути на всеукраїнському аграрному віче, на яке має бути запрошено Президента, спікера парламенту та прем’єр-міністра. Провести віче потрібно не пізніше середини вересня.

Про це йдеться у зверненні до Президії та Політради Аграрної партії учасників аграрного форуму, що відбувся 19 серпня у Запоріжжі.

Аграріям відступати нікуди

«Влада не має наміру вирішувати проблему наповнення бюджету за рахунок виведення з «тіні» виробництва сільськогосподарської продукції та оренди землі. Натомість обкладає виробників непосильними податками – за останні два роки податкове навантаження на гектар землі в обробітку зросло в 41 разів», - сказано у зверненні.

Скинути податковий зашморг можна лише якщо аграрії будуть консолідованою силою, -  зазначив під час форуму голова Аграрної партії Віталій Скоцик.

«Систему е-декларування вони завалили. Уже зрозуміло – МВФ грошей не дасть. Дефіцит бюджету зріс у 17 разів, порівняно з минулим роком. Чим наповнювати – викачувати останнє з тих, хто працює. Тому ми повинні бути рішучими», - говорить Віталій Скоцик.

C98T1196

Також запорізькі аграрії пропонують низку законодавчих змін, які необхідні аграрній галузі. Зокрема, впровадження єдиного податку з гектара.

«Законопроект про єдиний сільськогосподарський податок в залежності від кліматичних умов і нормативно-грошової оцінки землі давно розроблений. Його підтримують усі асоціації. Він влаштовує виробників, однак депутати і не думають його розглядати», -говорить голова Запорізької обласної організації Аграрної партії Олег Ніколенко.

C98T0794

Корупція на кожному гектарі

Ще одна важлива пропозиція – передача права розпоряджатися землями сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів сільським і селищним радам.

«Сьогодні в Запорізькій області всією землею розпоряджається фактично одна людина. Фермери, одноосібники, воїни АТО, які хочуть отримати землю, вимушені їхати в Запоріжжя, стояти в чергах, місяцями отримувати висновки. Не секрет: щоб отримати в оренду землю сільгосппризначення, наприклад, для створення фермерського господарства, вимагають хабар не менше 300 доларів за гектар. Так уже років п’ять. Ми наполягаємо, що вирішувати, кому орендувати землю, мають сільські ради. Вони знають людей», - говорить заступник голови Аграрної партії Анатолій Тиховод.

C98T0829

Підтримати запорізьких аграріїв приїхали і колеги з сусідніх областей. Зокрема, голова Луганської обласної організації Аграрної партії Олексій Малеванець наголошує, що замість намагань розпродати землю чиновникам краще завершити її розпаювання.

«Частина людей землю, яка була в колгоспах, отримала. Але ж не всі. І що ми чуємо - влада хоче виставити на аукціон державні землі. Це за яким таким правом? Ці землі належать людям, і їх потрібно розпаювати», – каже Олексій Малеванець. 

C98T0971

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.