Четвер, 19 жовтня 2017 19:46

Аграрна партія готує програму розвитку аграрної політики до 2026 року

В Україні досі немає єдиної, чіткої стратегії розвитку аграрної галузі. Без неї якісна земельна реформа фактично неможлива. Питання «зависло» в повітрі на 26 років.

Про це говорили 19 жовтня на засіданні Ради з питань аграрної політики, сільських територій та земельних відносин Аграрної партії.

«Потрібні нові закони, нові підходи і механізми їх втілення. Ті, що були дотепер – виявились недієвими. Сьогодні важливо напрацювати документ, який конкретизує принципи і шляхи розвитку земельної реформи», – зауважив Голова Аграрної партії Віталій Скоцик.

Спільно з експертами Національної академії Аграрних наук України та Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», аграрії продовжують напрацьовувати  законопроект, де буде визначено основні принципи, пріоритети і шляхи реалізації аграрної політики України до 2026 року.

«У законопроект ми закладаємо ті речі, які дозволять сформувати в Україні збалансовану аграрну політику, яка буде спрямована на гарантування продовольчої безпеки держави, захист інтересів селян, гармонійний розвиток аграрного сектору та сільських територій. Важливо, що у новому документі буде чітко прописано механізми, за якими кожна територіальна громада зможе ефективно вирішувати проблеми сільського розвитку, земельні питання, а також формувати та ефективно використовувати на це кошти місцевих бюджетів», – сказала голова Аграрної ради, заввідділу земельних відносин Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Ольга Ходаківська.

Під час засідання було названо численні проблеми аграрного сектору, більшість із яких влада створює свідомо. Так, починаючи з 2010 року, податкове навантаження на аграрні підприємства зросло в рази. Водночас протягом 2010-2016 рр. обсяги кредитування аграріїв з урахуванням девальвації національної валюти зменшились на 81 млрд грн.

«Українці недоїдають 1349 тисяч тонн м’яса, 7284 тисяч тонн молока, 444 тисячі тонн риби і 1 млрд штук курячих яєць. Галузь тваринництва зараз забезпечує лише 50% необхідної норми споживання. І не через те, що низький потенціал самої галузі, просто держава її належним чином не підтримує, відверто губить», – навів приклад член-кореспондент Національної академії Аграрних наук України, доктор економічних наук Юрій Лузан.

Учасники засідання також обговорили проект Держбюджету на 2018 рік, де передбачено збільшення  фінансування аграрної галузі з 5,4 млрд грн до 6,3 млрд грн.

«Насторожує факт, що влада планує відмовитись від підтримки окремих важливих напрямів, таких як, наприклад, страхування, розвиток сільгоспкооперації. Також передбачено суттєве зменшення фінансування за програмою «Фінансова підтримка заходів в АПК шляхом здешевлення кредитів» - більш ніж у 4,5 рази», – повідомив керівник секції з питань бюджетної та податкової політики ННЦ «Інститут аграрної економіки», кандидат економічних наук Леонід Тулуш.

Багато запитань у членів Аграрної ради і до урядової Концепції розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018-2020 роки. У цьому документі влада так захопилася роздаванням обіцянок, що забула вказати механізми їх втілення.

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.