Понеділок, 10 жовтня 2016 15:08

Аграрна партія оголосила про початок прийому робіт на літературний конкурс ім. Григора Тютюнника

Стартував Перший Всеукраїнський конкурс найкращих літературних творів на сільську та аграрну тематику ім. Григора Тютюнника. Про це офіційно повідомили організатори 9 жовтня під час фестивалю «ХЛІБО ФЕСТ» у Києві.

«Від сьогодні ми готові приймати роботи від авторів. Ми невипадково назвали конкурс на честь Григора Тютюнника. Цей письменник - легенда. Він - один із найцікавіших прозаїків, який феноменально писав про село, про національну свідомість. В останні роки ця тематика незаслужено забута, і настав час повертати її в літературний процес, заохочувати творчу молодь звертатись до теми села, землі і свого коріння», - зазначила голова організаційного комітету конкурсу, поетеса та громадський діяч Леся Мудрак.

 C98T8171

Конкурс розрахований на україномовних авторів віком від 15 до 35 років, що працюють у жанрах поезії та прози. Твори на аграрну і сільську тематику до цього мають бути ніде не публікованими. Співорганізатором конкурсу виступила Аграрна партія України.

«Я дуже багато їжджу Україною і з кожної поїздки привожу книги та рукописи. Фактично немає  регіону, де б на зустріч не приходили автори. Я читаю їхні твори і розумію: вони могли б стати зірками не тільки в Україні, а й на світовому рівні. Але, на жаль, про них ніхто не знає, бо вони або не видаються, або видаються дуже малими тиражами. Так я познайомився з Іваном Ниточкою з Одещини, з Надією Мишко-Куліш із Чернігівщини, зі Спиридоном Кравчуком з Рівненщини та з багатьма іншими талановитими, але маловідомими письменниками. Ми зініціювали цей конкурс, щоб дати змогу авторам пробитися з найвіддаленіших куточків нашої держави», - зазначив лідер Аграрної партії України Віталій Скоцик.

 C98T8265

Журі конкурсу очолить Герой України, поет Іван Драч.

«Писати на аграрну тематику насправді цікаво. У мене, приміром, є вірш про цибулю. Це, знаєте, як торкатися до первісних основ буття. Таке пропускання через мистецтво, здавалося б, буденних речей дуже цінне, це єднання людини і природи», - підкреслив Іван Драч.

 C98T7639

До складу журі також увійдуть голова Аграрної партії Віталій Скоцик, директор видавництва «Саміт-Книга» Іван Степурін та українські літератори, які звертаються у своїй творчості до сільської тематики. Книгу переможця планує надрукувати видавництво «Саміт-Книга».

«Конкурс дасть змогу розкритись молодим авторам з периферії. Завдяки тому, що Аграрна партія працює у всіх регіонах, про конкурс зможуть дізнатися навіть у найвіддаленіших селах. І я впевнений, що ми знайдемо не один талант», -  зазначив Іван Степурін.

 C98T8313

Прийом робіт триватиме до 31 грудня 2016 року включно.

Надсилати свої тексти конкурсанти можуть на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

1 коментар

  • Коментувати Лілія Середа, 02 листопада 2016 14:47 Автор Лілія

    Для конкурсу для номінації "поезія" потрібно, щоб один твір був не менше 20 сторінок? Чи їх може бути кілька? Дякую за відповідь))))

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.