Четвер, 01 вересня 2016 20:33

Аграрна партія пропонує зменшити податки підприємцям, які фінансують освітні заклади

Покращити матеріально-технічний стан освітніх закладів можна за рахунок приватно-державного партнерства. Одним з механізмів могло б стати надання податкового кредиту підприємцям, які вкладають кошти в ремонт чи закупівлю інвентарю навчальним закладам.

Таку думку висловив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик під час святкування Дня Знань в Національному університеті біоресурсів і природокористування України.

«Коли нам кажуть, що ми витрачаємо таку ж частку ВВП на фінансування освіти та науки,  як і інші країни, то треба розуміти, що наш ВВП дуже малий і це мізерні гроші. Все фінансування освітніх і наукових програм в Україні менше бюджету одного університету Штату Айова в США. Але навіть, якщо державі бракує власних бюджетних ресурсів, щоб утримувати освіту, знайти шляхи фінансування можна. Нам потрібно пропрацювати механізми меценатської підтримки. Наприклад, зменшувати податок на дохід підприємству на суму вкладену в підтримку освітніх закладів. Механізми можуть бути різні. Головне, щоб навчальні заклади мали змогу розвиватись. Нам вдалося зберегти кадровий потенціал і рівень викладання у нас іще високий, але ми дуже відстаємо у матеріальному забезпеченні», - говорить Віталій Скоцик.

Головним завданням, на думку політика, є забезпечення росту економіки в країні. Тоді і на освіту можна буде виділяти більше.

«Зараз ми стоїмо в НУБіПі, університет не отримав ще жодної копійки в цьому році на оновлення матеріально-технічної бази. На покупку шкільних автобусів, що повинні підвозити дітей з сіл, в яких закривають школи обіцяли виділити 600 млн. грн. Гроші дали тільки частково, концептуально ця програма так і не запрацювала по всій країні. А тим часом громади вимушені закривати школи, де мало дітей. Ми почули від прем’єр-міністра, що на освітню галузь в наступному році додатково виділять 10 млрд. грн. Водночас, ще нещодавно в Міністерстві фінансів заявляли - коштів на фінансування освіти немає і навіть озвучували намір позбавити студентів стипендії. Тому потрібно побачити Бюджетну резолюцію-2017. Чи дійсно там будуть ці кошти? Без росту виробництва і реальних відрахувань, розраховувати на збільшення видатків на якісь напрямки не доводиться», - зауважив Віталій Скоцик.

За словами політика, в бюджетній резолюції на наступний рік повинні бути закладені механізми, які стимулюватимуть нарощення виробництва.

 «Зупинити кризу можна лише, коли почнеться нарощення виробництва в реальному секторі економіки. Так в кризові періоди робили різні країни, в тому числі і США, і Великобританія. Наша конкурентна перевага на світових ринках – аграрний сектор. І саме його потрібно взяти за основу. Розвиваючи переробну промисловість і кооперативний рух  можна швидко створити робочі місця, наростити виробництво, збільшити надходження в бюджет. Відповідно почнуть зростати заробітні плати, пожвавиться роздрібна торгівля, таким чином запрацює економіка. Тоді і на освіту у нас будуть реальні гроші, а не просто декларування намірів», - переконаний Віталій Скоцик. 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.