П'ятниця, 26 серпня 2016 09:42

Аграрна партія розпочинає співпрацю з Українським Конгресовим Комітетом Америки

Український Конгресовий комітет Америки готовий допомогти впроваджувати програми підтримки кооперативного руху в Україні, кредитних спілок та спілок взаємодопомоги.

Про це йшлося під час зустрічі голови Аграрної партії Віталія Скоцика з представниками Українського Конгресового комітету Америки  Михайлом Савківим  та Марією Дупляк. Зустріч відбулася 25 серпня у Києві.

«Зараз у Сполучених Штатах мешкає більше мільйона українців. Саме вони свого часу заклали там основи кооперативного руху та кредитних спілок. І сьогодні вони хочуть допомогти розвинути цей рух на батьківщині – в Україні. Відновлення кооперативного руху  нам дуже потрібне. Це дасть змогу селянам більше заробляти, а місту отримати дешевше якісні продукти», - зазначив Віталій Скоцик.

Конкретні форми співпраці буде обговорено під час поїздки голови Аграрної партії в США на запрошення Комітету. Попередньо візит заплановано на жовтень-листопад цього року.

«Сьогодні я познайомився з Михайлом Савківим. Саме ця людина була ініціатором відкриття у Вашингтоні пам'ятника Голодомору, як символу українського незламного духу і надії. Саме Комітет  добився через Сенат офіційного визнання геноцидом українського народу Голодомору 1932-33 років. Нащадки українців,  які були вимушені покинути рідну землю зараз прагнуть зробити все, щоб  Україна процвітала.  Важливо, щоб і наші селяни, аграрії  не повторили долю своїх попередників, не дали себе знищити, як це було в 30-х роках минулого століття. Важливо, щоб ми змогли об’єднатися, взяти на себе відповідальність за рідний край і за побудову власної держави. А кооперація та консолідоване представництво в політичному середовищі саме ті інструменти, які нам у цьому допоможуть», - зазначив Віталій Скоцик.

Довідка:Український Конгресовий комітет Америки  — безпартійна неприбуткова організація, яка репрезентує українську громаду Сполучених Штатів Америки. Засновано організацію на І-му Конгресі Американських Українців у Вашингтоні 24 травня 1940 році за участі понад 800 делеґатів від 188 місцевостей. Сьогодні комітет об’єднує біля 20 організацій та 70 філій по всій державі, де працює більше 1000 добровольців та волонтерів.  Комітет займається підтримкою  культурної, освітньої та гуманітарної діяльності, надає підтримку розвитку демократії в Україні, працює над зміцненням зовнішніх дипломатичних відносин між США та Україною, сприяє створенню безпечної і позитивної ділової атмосфери для українських та іноземних фірм. 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.