Вівторок, 16 серпня 2016 08:17

Аграрна партія запускає «культурний десант» з популяризації української культури

Аграрна партія впроваджуватиме проекти з популяризації  української культури, як в середині країни, так і на міжнародному рівні. Основний акцент робитимуть на селі – там культурних заходів бракує найбільше.

Про це повідомили на засіданні Ради з питань культури і духовності при Аграрній партії, яке відбулось 15 серпня в Києві. Тут зібрались співаки, художники, актори, композитори, поети та краєзнавці.

«ВВП на душу населення, на початок року, є 1750 доларів. Це один з найгірших показників у світі. Це пряме відображення купівельної здатності. Чи може сьогодні  людина купити книгу? Чи може купити квиток в кіно, в театр чи на концерт? В місті ще люди іноді можуть собі це дозволити. А селі? Хіба там є доступ до новинок культури, чи туди приїжджають сучасні письменники, або театр на виїзді? Повірте, ми все це вже робили. І це реально організувати. Бідність країни далеко не означає культурної бідності. У нас безліч талантів і ми будемо робити все, щоб про ці таланти знали навіть у найвіддаленішому куточку нашої країни. Не лише в містах, а й селах», - говорить лідер Аграрної партії Віталій Скоцик.

Держава, яка не дбає про власну культуру немає шансів стати успішною.  Говорить на засіданні актриса театру і кіно, виконавиця ролі Марічки у «Тінях забутих предків»  Лариса Кадочнікова.

«Я недавно повернулась з Голівуду. Окрім фестивалю українських фільмів побувала в гостях  у Галини Логінової. Вона доволі посередня актриса, більше відома її донька Міла Йовович. Ходячи по її розкішній віллі я раділа, що моя землячка так живе. А потім повернулась  в Київ. Іду в свій будинок, в маленьку квартиру з 29 метрів – в дворі, в під’їзді кругом бруд, викручені лампочки і думаю: чому ж ми так живемо? Злидні і розпач. Ми дивимось одні американські фільми, а на легендарній кіностудії Довженка пустка. Нашу країну потрібно рятувати і починати з культури», - говорить Лариса Кадочнікова.

В найближчих планах Аграрної партії літературні конкурси та майстер-класи відомих письменників, художників та музикантів.

«Наприклад, ми хочемо організувати виїзні виставки та провезти Україною багато унікальних музейних експонатів, які зараз зберігаються в музеях Києва та обласних центрів. Вони не мають припадати пилом. Люди повинні бачити наші надбання», - говорить директор видавництва «Саміт-книга» Іван Степурін.

До Євробачення потрібно готуватись не лише чиновникам, а й митцям. Адже це шанс заявити про себе світу – говорять учасники засідання.

«Останні два роки я працювала на Бієнале в Італії і чітко зрозуміла нас - не знають, нас досі плутають з Росією. Створити умови для гостей мало.  Потрібно використати всі можливі площадки Києва і влаштувати під час Євробачення справжній фестиваль українського мистецтва», - зауважила художник Олена Рижих.

 До 26 серпня партія прийматиме пропозиції щодо конкретних культурних проектів, які можна реалізувати власними силами. 

 «По кожному напрямку: бібліотеки, музеї, виставки, книговидавництво працюватиме окрема робоча група. Також просимо надсилати своє бачення законодавчих ініціатив, поступово працюватимемо над розробкою необхідного законодавства», - зазначила голова Ради з питань культури і духовності,  голова Міжнародного Фонду культурного співробітництва Влада Литовченко.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.