Четвер, 29 вересня 2016 08:00

Бабин Яр – трагедія вселенського масштабу

Сьогодні, 29 вересня, минає 75 років від однієї з найстрашніших подій світової історії ХХ століття – початку розстрілів в урочищі Бабин Яр у Києві.

 

Лише 29 і 30 вересня 1941 року тут було розстріляно майже 34 тисячі євреїв. Але масові страти в Бабиному Яру та розташованому поруч Сирецькому концтаборі продовжувалися впродовж двох років, аж до звільнення Києва від окупації. Загалом, за оцінками українських істориків, в Бабиному Яру було вбито близько 100 тисяч людей. Більшість жертв становили євреї, але разом з ними полягли представники циганських громад, військовополонені, підпільники, члени Організації Українських Націоналістів і тисячі мирних жителів.

 

Мусимо пам’ятати, що таку нищівну історичну і моральну катастрофу людства уможливила саме війна. На тлі збройних протистоянь небезпечні ідеї, навіть такі божевільні як винищення цілих націй, отримують шанс на втілення. На жаль, абсурд і жах війни присутні в житті українців і нині. Тому, вшановуючи пам’ять жертв трагедії Бабиного Яру, ми повинні робити все, щоб утвердити людське життя як найвищу цінність.

 

Вірю, що наша пам’ять про трагедії минулого допоможе зупинити конфлікти теперішнього. Сьогодні, як ніколи, ми відчуваємо потребу в консолідації зусиль усього суспільства, всієї світової спільноти, щоб запобігти повторенню злочинів проти людяності.

 

Вічна пам’ять жертвам Бабиного Яру і співчуття нащадкам загиблих!

 

Голова Аграрної партії України Віталій Скоцик

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.