Четвер, 11 серпня 2016 17:40

Бездарна податкова система змушує українців переходити на дієту бідняків

Українці стали менше їсти. Якщо ще три роки тому одна людина в середньому споживала в місяць 9 кілограмів хліба, то зараз – всього 8,5. Фрукти в місячному раціоні зменшились на кілограм. Було понад 4 кілограми,  стало ледве більше 3. Риби їли в середньому 1.8  кілограм, а обмежили до 1,2. Це офіційні дані Держстату. Якщо зарплати і далі безнадійно «відставатимуть» від росту цін, українці остаточно перейдуть на дієту бідняків:  з хліба, пшона і макаронів.

Розповідає лідер Аграрної партії Віталій Скоцик.

«З початку року споживчі ціни уже виросли на 30-40%, а восени можуть піднятись іще на 40-50%. Значну роль тут відіграє здорожчання складових аграрного виробництва, які прив’язані до долара  та ріст тарифів. Хліб, приміром,  додасть у вартості через подорожчання електроенергії, яку використовують для випікання», - говорить Віталій Скоцик.

Щоб «відшкодувати» ефект подорожання, вагу готового товару зменшуватимуть.

«Ми всі пам’ятаємо кілограмовий «кирпич», який купували в радянські часи. З того часу собівартість хлібу зростала, і він потрохи зменшував у вазі. Зараз батон за 7-8 гривень  важить десь 600 грам. Восени цей батон може «схуднути» десь до 400 грамів», - прогнозує Віталій Скоцик.

Сьогодні тижневий набір продуктів харчування коштує близько 1000 грн. Прожитковий мінімум на місяць не набагато більший цієї цифри. На мінімальну зарплатню можна прожити тиждень, максимум два.

«Восени продуктовий набір коштуватиме уже біля 2 тисяч, якщо врахувати іще здорожчання комунальних послуг у людей все менше залишатиметься коштів на харчі», - каже Віталій Скоцик.

За словами політика, за межу бідності людей ставить бездумна політика «соковижималки», коли виробників душать непомірними податками. Вони вимушені підвищувати ціни, а люди потім купити не можуть навіть неелементарніше. Тож економіка не працює. Тоді як рецептом виходу з кризи повинно стати стимулювання виробництва і підвищення купівельної здатності населення. Однак для цього у владі повинні бути люди, які розуміють як це зробити. 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.