П'ятниця, 02 грудня 2016 21:31

Бюджет України не враховує культурні потреби нації - Віталій Скоцик

Україна не зможе зарекомендувати себе на міжнародній економіко-політичній арені, адже знайомство з нацією починається з культури, підтримка якої сьогодні в ганебному стані. Шляхи покращення іміджу країни обговорили учасники Мистецької Ради Аграрної партії на засіданні 2 грудня.

«Держава взагалі не опікується мистецтвом і культурою. На сьогодні не ухвалені і навіть не розглядаються закони, які б стимулювали розвиток саме культури у всіх її напрямках через підтримку підприємництва. На початку Незалежності України у нас був закон, відповідно до якого 4% відсотки від прибутку бізнесу не оподатковувались і могли направлятися на благодійність та меценатство, на підтримку громадських та мистецьких заходів. Потім цей закон скасували, а з ним і зацікавленість в інвестиціях відпала», - зазначив голова Мистецької Ради Аграрної партії, композитор Олександр Злотник.

Два з половиною мільярда гривень, відведені в бюджеті на розвиток культури, складають лише 0,32% від загальної кількості коштів головного кошторису країни. Для порівняння, країни Європи мають 4% бюджетних коштів на розвиток культури і мистецтва. Про конкурентоздатність наших митців, особливо молоді, в таких умовах говорити важко.

«Ініціативи молодих талантів є всюди: і в селі, і в місті. Але щоб збирати плоди, потрібно не тільки дерево посадити, потрібно допомогти йому вирости. Через проблеми з фінансуванням країна не може забезпечити гідну підтримку культурного середовища, про мистецтво конкретно – годі й казати. У музичних, художніх або хореографічних школах відсутнє відповідне обладнання, інвентар, без якого практичне навчання просто неможливе», - вважає лідер Аграрної партії Віталій Скоцик.

Проведення культурних фестивалів, розробка творчих методик для освітніх закладів та розвиток регіонального мистецтва - основні напрямки, над якими працює Мистецька Рада Аграрної партії. 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.