Понеділок, 19 вересня 2016 18:40

«Брекзит» відкриває нові можливості для Європи й України

Україна не зазнає істотних втрат від виходу Великої Британії з ЄС, якщо активніше розвиватиме прямі дипломатичні й безпекові зв’язки. Слід використати «Брекзит» для зміцнення різнобічних контактів із Британією, які підсилять нашу державу.

Таку думку висловив голова Аграрної партії України Віталій Скоцик під час круглого столу «Брекзит: якою має бути стратегія України?», що відбувся в Києві, у залі готелю «Radisson Blu» 19 вересня. Захід організовано Інститутом світової політики.

Велика Британія є другою економікою Європи після Німеччини. Її чистий внесок у бюджет ЄС у 2015 році склав £ 8,5 млрд. На думку Віталія Скоцика, червневий референдум, під час якого за вихід із ЄС проголосували 51,9% британців, назавжди змінив політичну й економічну архітектуру західного світу.

«Я останні роки багато працюю між Великою Британією і Україною. Минулого року Британія відзначила 800 років Великої хартії вольностей, де йшлося про свободу, право і справедливість. Очевидно, що «Брекзит» був проявом свободи обирати свій шлях. Історія показує, що британська політика була на крок попереду від того, що відбувається у світі. Ми маємо врахувати реалії. Минулого року Британія дала 8,5 млрд. фунтів до бюджету ЄС. Очевидно, з виходом Британії з ЄС зменшиться фонд допомоги - в тому числі і Україні. Але з іншого боку, перед нами відкриваються нові можливості. У 2021 році, за прогнозами, Велика Британія буде першою економікою Європи. Лондонська біржа відіграє особливу роль як орієнтир для української економіки», - говорить політик.

Ключовими після «Брекзиту» будуть зміни в системі безпеки Європи, - підкреслює він. ОБСЄ, як організація, створена для завдань безпеки на Європейському континенті, не витримала стрес-тесту на Донбасі. Готовність НАТО блискавично реагувати на загрози також викликає сумніви. Тому Україні слід заручатися підтримкою різних сил, не покладаючись на наднаціональні структури.

«Британія є одним із найбільших друзів України у питанні захисту територіальної цілісності. Британці не зрадили нас жодного разу щодо підтримки України у боротьбі за незалежність. Українцям дали один месседж - ми будемо допомагати, але ми за вас вашу роботу не зробимо», - зазначив Віталій Скоцик.

Свою думку на круглому столі в Києві висловив і сер Ніколас Соамс, депутат Палати громад Великобританії від Консервативної партії, міністр сільського господарства, рибальства та продовольства (1992-1994 рр.), міністр оборони (1994-1997 рр.), онук легендарного прем’єр-міністра Великої Британії Вінстона Черчилля.

«Не варто розглядати «Брекзит» як щось, що вже відбулося. Це процес. Але для України насправді є лише один шлях - сильна економіка. Чим сильнішою буде Україна економічно, тим більшу вагу вона буде відігравати у міжнародній політиці. Чи буде це відбуватися через ЄС, чи через Велику Британію, не має великого значення», - сказав Ніколас Соамс.

На думку голови Аграрної партії, Україні варто переймати досвід Великої Британії у різних питаннях - від побудови дієвої системи правосуддя до створення систем оборони і внутрішньої безпеки.

«Для нас дуже важливий досвід консерваторів, що починали 180 років тому. Чесність, прозорість, передбачуваність, відповідальність за свої слова. Саме такі риси притаманні британським консерваторам, і такі риси ми з Аграрною партією привносимо в українську політику. Важливо, що такі люди, як Ніколас Соамс, приїжджають в Україну. Це той місток, який допоможе нам у майбутньому. Тому що британці будуть відігравати значну роль у світовій і європейській політиці. І нам важливо мати з ними і політичні зв’язки, і дружні стосунки», - каже голова Аграрної партії.

 

До участі у круглому столі також було запрошено українських та британських дипломатів, вітчизняних експертів, депутатів, членів уряду та журналістів.

 

Нагадаємо, у період роботи в бізнесі Віталій Скоцик працював у британських аграрних компаніях, зокрема, у компанії «Лендком Інтернешнл» із штаб-квартирою в Лондоні. Віталій Скоцик займав посаду голови правління цієї компанії, а головою ради директорів компанії був один з стовпів Консервативної партії Великої Британії, колишній депутат Європарламенту Ніл Балфорд, що також узяв участь у круглому столі.

 

У якості політика Віталій Скоцик відвідував британський парламент, де відбулося знайомство з іншими представниками політичного істеблішменту Великої Британії, зокрема, з онуком Вінстона Черчилля Ніколасом Соамсом та багатьма іншими. 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.