Четвер, 13 жовтня 2016 10:30

Через бюджет 2017 надзвичайна подія у Василькові може повторитися у інших містах — Віталій Скоцик

Ухвалення бюджету 2017 у теперішньому вигляді та з теперішнім розподілом коштів може мати наслідком повторення надзвичайних ситуацій, як та, що сталася у Василькові, де обвалилася стіна школи.

Таку думку висловив голова Аграрної партії України Віталій Скоцик, коментуючи події у Василькові.

“Проектом бюджету на 2017 рік передбачено, що держава виділяє кошти виключно на оплату освітнього персоналу. Утримання ж шкіл фактично перекладається на місцеві бюджети, які не мають для цього достатніх коштів. Бракуватиме коштів навіть на поточний ремонт”, -зазначив Віталій Скоцик.

Крім того, економіст звернув увагу на той факт, що заборонено використовувати залишки освітньої субвенції на капітальні витрати.

“Залишки  освітньої субвенції заборонено використовувати на капітальні видатки, тобто якраз на те,  що стосується великих ремонтних робіт. Таким чином, стан будівель буде погіршуватися”, - сказав Віталій Скоцик.

Політик наголосив на тому, що держава не має права економити на освіті.

“На жаль, останні два уряди взяли стратегію економії на освіті, включно з матеріально-технічною базою. Сьогодні ми маємо перший дзвіночок, але щоб васильківська ситуація не повторилася у інших містах України. Треба змінювати бюджет і підхід до оподаткування бізнесу, зокрема у перерозподілі більшої частки податків на користь місцевих громад”, - підсумував Віталій Скоцик.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.