Четвер, 04 серпня 2016 11:31

Через війну на Сході Україна втратила 550 тисяч гектарів орної землі – Віталій Скоцик

На Донбасі аграрне виробництво втратило близько 550 тисяч гектарів землі, які неможливо обробляти через воєнні дії. Але тамтешні аграрії намагаються «адаптуватись» до ситуації. Навіть на окупованих територіях вони підтримують школи й дитсадки, як і по всій Україні.

Про це розповів лідер Аграрної партії України Віталій Скоцик в ефірі програми «Ціна питання» на радіо «Голос Донбасу» 4 серпня.

«Через воєнні дії агровиробництво втратило близько 500-550 тисяч гектарів землі у Донецькій та Луганській областях. Це рівнозначно всій орній землі, яку має Грузія. Це великі втрати для економіки. Але ще важливіша проблема – життя людей у зоні АТО і на територіях, які Україна не контролює. Багато господарів втратили не лише майно, а й життя», - підкреслив Віталій Скоцик.

Проте навіть у цих складних умовах аграрії намагаються робити свою справу й допомагати громадам.

«З окупованих територій утекли всі, хто міг - комерсанти, банкіри, торговці. А селянин, який живе і працює на землі, тримає худобу, нікуди не втече. Від донецьких колег я знаю, що аграрні виробники навіть на окупованих територіях намагаються підтримувати активність своїх господарств, допомагати садочкам і школам», - каже політик.

Водночас, бідність і низька купівельна спроможність «окупувала» зараз усі регіони України.

«Зарплата українця вдвічі менша, ніж у китайця. Ми для світу – країна-парадокс: одна з найбагатших за ресурсами й одна з найбідніших за рівнем життя», - каже Віталій Скоцик.

Щоб вирішити цілий комплекс проблем, зокрема, і зміцнити свої кордони, Україні треба розвинути економіку на основі її конкурентної переваги. Для України ця перевага – агровиробництво, оскільки ми володіємо чвертю світових чорноземів. Але влада знищує людей справи і не розуміє значення агросектору, - каже політик.

«Уряд цього року вичавлював з аграріїв останнє. Їм тільки природа і земля допомагали. Тому Аграрна партія звернулася з відкритим листом до вищого керівництва держави. У документі ми назвали неприпустимим бюджетну резолюцію на 2017 рік, яка передбачає для аграріїв загальну систему оподаткування. Під загрозою Всеукраїнського страйку уряд лише нещодавно почав діалог з аграрними асоціаціями, щоб обговорити, як послабити податковий тиск», - повідомив Віталій Скоцик.

Також він анонсував проведення Аграрного форуму у Волновасі на Донеччині, де Аграрна партія на останніх виборах отримала гідний результат.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.