Понеділок, 11 липня 2016 21:43

Чому ЗВТ з Канадою вигідніша за угоду з ЄС

На відміну від асоціації з ЄС, де встановлені мінімальні квоти на ввезення української сільськогосподарської продукції, ЗВТ з Канадою передбачає масштабну лібералізацію для сільгоспвиробників.

Про це у коментарі Фактам ICTV розповів заступник голови Аграрної партії  Денис Марчук.

«Канада є країною із потужною економікою, яка входить у Велику сімку. При цьому товарообіг між Україною та Канадою відносно незначний і за результатами 2015 року становив $362 млн. Для порівняння, товарообіг Канади з сусідом Польщею в 2015 році становив $2,2 млрл.», - зазначив Денис Марчук.

Зона вільної торгівлі -  це реальний шанс Україні просунутися на канадському ринку. Зокрема у сфері сільського господарства, в якому маємо високі внутрішні виробничі потужності і обмежений внутрішній ринок. Щороку Канада завозить у кілька разів більше продуктів харчування, аніж Україна вивозить на усі свої ринки збуту. До прикладу: щороку Канада потребує хлібопродуктів та кондитерських продуктів з борошна на $1,3 млрд, у той час як Україна щороку на усі свої ринки збуту вивозить хлібних виробів на $515 млн.

При цьому, на відміну від асоціації з ЄС, де встановлені мінімальні квоти на ввезення української сільськогосподарської продукції, ЗВТ з Канадою передбачає масштабну лібералізацію для сільгоспвиробників, під яку підпадають 60% тарифних ліній, за виключенням 108 тарифних ліній, на які передбачено режим глобальних квот.

Серед основних українських сільськогосподарських продуктів, які отримають переваги від безмитного доступу на ринок Канади в короткостроковій перспективі: соняшникова олія, цукор, кондитерські вироби та шоколад, алкогольні напої та пиво, соки. Під часткову лібералізацію підпадають, приміром, м'ясо і субпродукти птиці мороженої, олія тваринна, сир, маргарин тощо.Україні вдалося відстояти асиметричну порівняно з Канадою лібералізацію доступу до свого ринку у чутливих галузях.

У будь-якому випадку, ЗВТ з Канадою не гарантує одразу збільшення нашого експорту. Головним козирем зони вільної торгівлі має стати зняття торгівельних бар'єрів на головні експортні товари в Канаду. Поява нового ринку збуту повинна стимулювати українських виробників проводити модернізацію підприємств для виробництва товару з високою доданою вартістю для канадського ринку. Угода також є додатковим фактором включення України в світову економічну систему, - зазначив політик.

 Як повідомлялося, Україна та Канада підписали сьогодні у Києві угоду про зону вільної торгівлі.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.