Понеділок, 15 серпня 2016 19:15

Чиновники навмисне зірвали повноцінний запуск системи е-декларування – Віталій Скоцик

Багатьом чиновникам усіх рівнів невигідно, щоб система електронних декларацій запрацювала по-справжньому, оскільки вона виявить невідповідність їхніх офіційних зарплат і реальних статків. Саме тому повноцінний запуск системи було зумисне зірвано.

Таку думку висловив голова Аграрної партії України Віталій Скоцик, коментуючи старт роботи системи е-декларацій у тестовому режимі, що відбувся 15 серпня.

«Те, що Державна служба спеціального зв’язку не надала системі сертифікації – це лише бюрократична «обгортка». За нею стоїть опір чиновників найвищого рівня, які не зацікавлені в роботі електронного декларування, бо вона проявить їхні корупційні статки. Нинішній запуск системи в тестовому режимі зроблено для того, щоб перетворити її на повну фікцію. Бо притягнути когось до відповідальності в такому «усіченому» режимі роботи системи неможливо», - підкреслив Віталій Скоцик.

За його словами, це рішення гальмує співпрацю України із західними партнерами і виставляє її в найгіршому світлі. Запуск декларування 15 серпня був останнім зобов'язанням для отримання безвізового режиму з Європою. І хоча формально Україна нібито виконала цю умову, для європейських політиків цілком очевидний обман. Тепер під питанням опинився і черговий транш МВФ та інші види допомоги європейських структур.

«Сьогодні країною правлять наперсточники. І коли йдеться про приховування власних статків, вони з легкістю жертвують інтересами всієї країни – отриманням 3-мільярдного кредиту МВФ і допомогою європейських інституцій. Якщо треба буде, знищать імідж держави й обвалять економіку повністю – лиш би самим вийти сухими з води», - додав політик.

Нагадаємо, Державна служба спеціального зв’язку заявила про неготовність апаратно-програмного комплексу збирання та зберігання електронних декларацій і відмовилася його атестувати. Тому 15 серпня система була запущена в тестовому режимі. Найближчим часом повноцінно діяти вона не буде, оскільки виводить посадовців із-під кримінальної відповідальності за неправдиві декларації.

Деякі експерти та журналісти вважають претензії Дежспецзв’яку до системи надуманими, а його дії – махінацією, узгодженою з найвищим керівництвом держави. Міжнародна організація «Transparency International Україна» уже назвала такий фіктивний запуск системи електронних декларацій «дозволом на приховування реальних доходів». 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.