Середа, 25 лютого 2015 12:04

Для підтримки посівної кампанії потрібно провести цільову емісію гривні — Віталій Скоцик

Аграрії входять в посівну кампанію з великими фінансовими труднощами. На початку року влада збільшила податки сільгоспвиробникам в понад 20 разів. Це може зупинити зростання єдиної галузі, яка ще утримує економіку України  та дає найбільше валютних надходжень. Про це заявив  голова Аграрної партії України Віталій Скоцик в ефірі радіо «Ера FM».

«Весь час урядовці запевняли аграріїв, що ніяких змін не відбудеться, як мінімум до січня 2018 року.  І, уявіть собі, яке було здивування аграріїв, коли з опублікуванням бюджету на 2015 рік — вони побачили, що фіксованого сільськогосподарського податку вже немає. Аграріїв перевели на 4 групу  спрощеної системи оподаткування. Сам податок виріс в 21 раз. За одну ніч фактично. Якби це відбулося, наприклад,  в Польщі,  у Франції чи  в Німеччині, — трактори і комбайни вже давно б стояли на вулицях під парламентом і урядом», — переконаний Віталій Скоцик.

За словами політика, ще одна проблема, яка загрожує зриву посівної кампанії — девальвація. Аграрії змушені були продати свою продукцію восени за старими цінами. І зараз не мають коштів на закупку насіння, міндобрив та пального.

«Ми одні з небагатьох у світі, хто вимушений продавати продукцію одразу після збору врожаю. І тут є дві причини. Перша — у нас недостатньо робочого капіталу, а після збору врожаю треба заходити в осінню посівну кампанію. Не маючи інших джерел фінансування, аграрії винятково живуть на тому, що вони виростили і продали. Друга проблема — у нас недостатньо елеваторів для збереження вирощеного зерна. А зараз додалася ще й девальвація більше 300%.  Всі складові аграрного виробництва виросли  в ціні і аграрії приходять сьогодні до посівної в абсолютно скрутному стані.  Отримати якийсь фінансовий ресурс від комерційних банків надзвичайно складно», — пояснив Віталій Скоцик.

Лідер аграріїв переконаний, що владі зараз потрібно знайти можливість дати аграріям недорогий фінансовий ресурс.

«Ми бачили, як держава інтенсивно рекапіталізувала комерційні банки. І це при тому, що багато з них зникли з банківського ринку. В цій ситуації Україні варто скористатися досвідом США періоду Великої депресії. Штати тоді інтенсифікували реальну економіку. Так само, владі зараз потрібно через державні банки, під невеликі відсотки, дати аграріям кошти  на запуск посівної кампанії» — сказав він.

Віталій Скоцик вважає, що значного впливу така емісія на інфляцію не матиме. Адже, кошти підуть не на скупку валюти чи виплату зарплати, а у виробництво. Тоді, аграрії зможуть наростити своє виробництво і допомогти економіці держави втриматися на плаву.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.