П'ятниця, 09 вересня 2016 19:16

Для розвитку сільськогосподарського машинобудування в Україні потрібна комплексна стратегія - Віталій Скоцик

Україна має потужний потенціал, щоб стати центром сільськогосподарського машинобудування Центрально-Східної Європи, однак для цього потрібна комплексна стратегія розвитку галузі.

Про це заявив лідер Аграрної партії під час відвідування заводу «Ельворті» в Кропивницькому.

«Підприємство, яке ми оглянули сьогодні, абсолютно конкурентоздатне. Модернізоване виробництво, нове обладнання, нові моделі техніки, потужний конструкторський відділ. Завдяки грамотному управлінню завод витримав різні економічні шторми. Але машинобудування - не справа кількох людей – щоб повернути собі статус країни-лідера, потрібна комплексна стратегія розвитку на багато десятиліть вперед», - зазначив Віталій Скоцик.

 

Завод «Ельворті» (який з радянського часу і донедавна носив назву «Червона зірка») - один із найстаріших заводів з виробництва сільськогосподарської техніки в Європі. Він був заснований  1874 року братами-англійцями Томасом та Робертом Ельворті. У музеї сьогодні можна побачити кінні сівалки тих часів.

C98T1259 1

Після складного періоду 90-х завод відновив роботу своїх потужностей. Зараз, окрім традиційних сівалок, тут освоїли випуск оприскувачів, розкидачів добрив. Нещодавно почали виготовляти фронтальні вантажники.

«Більшість комплектуючих ми виробляємо самі. Ми маємо сучасне литво як металу, так і пластмас. Сказати, що ми зробили економічне диво, і ми вже зараз працюємо на рівні світових лідерів, було б перебільшенням. Але ми до цього йдемо. Зараз ми десь на рівні середньоєвропейського підприємства за технічним оснащенням, системами управління. Щоб вийти на наступний рівень, нам потрібно років 5 цілеспрямованої, планомірної роботи», - розповідає під час екскурсії голова наглядової ради ПАТ «Ельворті» Павло Штутман.

C98T1353

Підприємство постачає свою продукцію в Білорусь, Угорщину, Казахстан, Болгарію, Латвію, Молдову, Польщу, Росію, Литву, Румунію, Словаччину. Частка експорту в структурі продажів складає 55%.

«Ми думаємо більше зосереджуватись на внутрішньому ринку. Хоча зараз це і дещо проблематично через дуже низьку купівельну здатність українських аграріїв. Але експортуючи так багато, ми самі несемо ризики - дуже залежимо від неповернення ПДВ. Ви самі знаєте, наскільки це корумпована система, якщо нам не повертають ПДВ хоча б півроку – підприємство може просто збанкрутувати через вимивання грошових потоків», - говорить Павло Штутман.

C98T1376

Комплексна програма розвитку машинобудування потрібна як для насичення внутрішнього ринку доступною сільськогосподарською технікою, так і для реалізації експортного потенціалу, - зазначив під час огляду потужностей Віталій Скоцик.

«Згадайте, що стимулювало свого часу українських аграріїв купувати техніку українського виробництва? Це компенсація кредитних ставок комерційних банків, робота державної лізингової компанії, яка в першу чергу фінансувала продаж техніки українського виробництва, компенсуючи 30% з державного бюджету. Сьогодні нічого цього нема. Сьогодні навіть міністерства промислової політики немає», - говорить Віталій Скоцик.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.