Четвер, 14 липня 2016 17:54

Дрібні і середні виробники вимушене продавати свою продукцію нижче ринкової вартості

Ціна на зернові з нового врожаю знизилась на 6-7% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Зернотрейдери користуються безвихіддю дрібних і середніх виробників. У них немає власних зерносховищ і вони вимушені продавати продукцію за безцінь.

Заявив в і ефірі «Обоз.TV» заступник голови Аграрної партії України Денис Марчук.

«Виробники, які працюють в полі отримують буквально мінімум. Якби була розвинена інфраструктура на місцях зерно можна було б притримати і потім отримати значно вищий прибуток. Більшість елеваторів належать зернотрейдерам. І вони диктують умови. Вони знають, що виробники вимушені продавати продукцію зараз. Бо їм потрібно віддавати позики взяті під посівну. Будувати власних зерносховищ дрібні і середні виробники самостійно не в змозі. Кредити в українських банках можна отримати під 30-35% річних. Тоді як зернотрейдери мають компанії за кордоном і беруть позики під 2-3%. В таких умовах малий і середній бізнес неконкурентоспроможний», - говорить Денис Марчук.

Про те, який врожай планує зібрати та відправити на експорт Україна та що мала б робити держава для забезпечення рівних конкурентних дивіться на «Обоз. TV».

 

Медіа

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.