Вівторок, 19 квітня 2016 20:33

Економіка України не розвивається через стратегічні помилки урядовців

Європа залишатиметься закритою для українських виробників поки не буде впроваджено систему сертифікації. Будь-які урядові ініціативи, які стосуються виходу на зовнішні ринки, без парламентської підтримки є пустими словами.

Сказав сьогодні під час Міжнародної науково-практичної конференції «Вихід на глобальні ринки зернових та олійних – оптимізація витрат логістики» лідер Аграрної партії України Віталій Скоцик.

«Під час моєї останньої поїздки до Брюсселю та переговорів з Єврокомісією щодо можливості виходу наших виробників органічної продукції на європейські ринки мені чітко дали зрозуміти – Європа залишатиметься для нас закритою поки ми не приймемо необхідне законодавство щодо сертифікації. Ще п’ять років тому Україні озвучили, що саме потрібно прийняти. Але за цей час змінилось 4 аграрні міністри і це питання не до конкретних міністрів, а до законодавчого органу», - сказав Віталій Скоцик.

Політик наголосив, що будь-який міністр – лише найнятий менеджер, який повинен впроваджувати затверджену парламентом програму.

«Якщо є програма уряду, затверджена народними депутатами, то міністр повинен її виконувати, неефективно виконує - його потрібно відкликати. Чого можна чекати від нового міністра, якщо навіть програми уряду немає? Те, що виникло в 2014 році, програмою назвати важко. Там закладена стратегічна помилка у розвитку нашої держави, там основне завдання було – наростити виробництво зерна до 100 млн. тонн і збільшити експорт у 2,5 рази, а ми і тоді, і сьогодні повинні ставити завдання не експортувати сировину, а переробляти її тут, тут створювати додану вартість, тут робочі місця, тут отримувати додаткові податки», - зазначив Віталій Скоцик.

За словами Віталія Скоцика, саме відсутність стратегічного бачення розвитку держави призвела до того, що за всі роки Незалежності України економіка навіть не вийшла на той рівень, на якому була на час розпаду Радянського Союзу, уже не говорячи про ріст.

«В 1990 році ми були найбільшою економікою в Європі, поступаючись лише об’єднаній Німеччині. Ми стартували  маючи 6400 доларів ВВП на душе населення. В цей час у сусідньої Польщі було  4800. В минулому році вони виросли до  26 тисяч доларів,  а ми впали до  1750 доларів. Вся наша економіка  складає 83 млрд доларів. Маленькі Нідерланди, які за площею приблизно такі, як наша Вінницька область, лише в овочівництві виробляєють 80 млрд. євро. Ми найбільша за територією  країна в Європі, маємо  25% світових чорноземів, 120 видів корисних копалин, виходи до 2-х морів, а ходимо по світу з протягнутою рукою і просимо позики», - зазначив Віталій Скоцик.

Політик наголосив, що забезпечити ріст економіки можна лише при політичній системі, що стабільно працює.

«Класична політична система повинна починатися із центристської політичної партії, яка концентрується на економіці своєї держави, далі мають з’явитися консерватори, соціал-демократи і на певному етапі ліві і праві. Це гарантує баланс інтересів різних прошарків населення. У нас цього немає, у нас є лише політичні проекти, які обслуговують інтереси певних фінансово-промислових груп. Період радянської окупації дещо загальмував нас і ми запізнилися з розвитком, однак сьогодні в Україні знову сформувався потужний середній клас господарів, у яких є яскраво виражене відчуття приватної власності, вони створили свою справу і вони захищають свої економічні інтереси і саме на цих людей ми покладаємось у будівництві партії, яка повинна стати основою політичної системи та гарантувати втілення довгострокової стратегії розвитку нашої країни», - резюмував Віталій Скоцик. 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.