Четвер, 15 вересня 2016 16:33

Інвестиційна привабливість агросектору не залежить від ринку землі — Віталій Скоцик

Інвестиційна привабливість аграрного сектору не залежить від ринку землі, а більше залежна від захисту прав власності інвестора і зрозумілої податкової політики.

 

Про це під час візиту на Львівщину заявив голова Аграрної партії України Віталій Скоцик в ефірі програми «Політична шахівниця»  телеканалу ТРК  «Львів».

“У більшості країн світу великий інвестор обробляє в основному орендовану землю. Дуже мало випадків, коли тисячі гектарів перебувають у приватній власності однієї людини. Це переважно не дозволяється. Потрібно розвивати інші інструменти обігу землі. У світі їх 17, у нас лише 2. Інвестиції ж більше залежать від загальної економічної ситуації та прогнозованості податкової політики”, - сказав Віталій Скоцик.

 

Політик також відзначив, що в Україні  порушення прав власності відлякує інвесторів.

В Україні є проблема рейдерства. Депутати ввели в законодавство норму, яка дозволяє передачу прав власності, наприклад, на бізнес без присутності власника і оригіналів документів. В ЄС це працює, бо там добре відлагоджена система електронних підписів. У нас ефективної системи електронного підтвердження нема. Тому сьогодні ти власник, а завтра вже ні. Від рейдерства страждають навіть великі іноземні інвестори, що говорити про малих. Це головна проблема”, - зазначив Віталій Скоцик.

 

Голова Аграрної партії України також на голосив, що мораторій потрібно продовжити щонайменше на два роки, але при цьому використати час для напрацювання земельного законодавства.

“У нас земельна реформа триває більше 26 років, бо її не хочуть проводити. Наразі потрібно накласти мораторій і нарешті розпочати розробку, а точніше впорядкування земельного законодавства, де ключовим буде створення Земельного банку, який гарантувати збереження кількості, тобто площі, і якості, тобто родючості, української землі. Даватиме широкі можливості для оренди і захищатиме права, як інвестора, так і пайовика. Після цього можна виносити питання про впровадження ринку землі на всенародний референдум, бо тільки народ має право вирішувати, що робити з його національним багатством”, - підсумував Віталій Скоцик.

 

Нагадаємо, нещодавно у своєму виступі перед парламентом Президент України Петро Порошенко назвав відсутність ринку землі однією з причин гальмування приходу інвестицій в Україну.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.