Середа, 13 липня 2016 08:33

Історія не повинна стояти на перешкоді українсько-польській дружбі — Віталій Скоцик

Питання складних історичних взаємин потрібно залишити для вивчення історикам обох країн. Історія не повинна стати на заваді розвитку українсько-польських відносин.

Про це заявив голова Аграрної партії України Віталій Скоцик коментуючи рішення польського Сенату визнати події на Волині у 1943 році “геноцидом польського народу”.

“Сьогодні є набагато більше позитивного, що пов’язує український та польський народи. Спільні ж історичні дослідження українських та польських науковців повинні залишитися поза політикою. Саме вони мають дати комплексну картину тодішніх подій. Показати першопричини розгортання братовбивчої війни у минулому і дати розуміння всім, чому так сталося”, - сказав Віталій Скоцик.

Голова Аграрної партії України підкреслив, що українці і поляки повинні навчитися вибачати один одному помилки минулого особливо зараз, коли обидві країни стоять перед загрозою російської агресії.

“В історії взаємин наших народів були непрості та сумні сторінки. З людської та моральної точки зору будь-які злочини пов’язані із насиллям щодо мирних людей, як проти українців, так і проти поляків вимагають однозначного засудження українським та польським народами. Саме до таких подій належить Волинська трагедія і політика “Пацифікації” у міжвоєнній Польщі. Внаслідок цих подій загинули тисячі українців та поляків. Десятки тисяч втратили домівки і майно. Ми закликаємо українську та польську сторони до взаємного вибачення. Історія не повинна бути перепоною на шляху розвитку українсько-польських відносин, особливо зараз, коли і Україна і Польща стоять перед новою загрозою повномасштабної агресії з боку Росії”, - зазначив Віталій Скоцик.

Політик висловив сподівання, що українські та польські політики утримаються від радикальних заяв.

“Українські та польські політики мають утриматися від різких та радикальних заяв, котрі штучно провокуються ворогами. Такі заяви і необдумані дії йдуть на шкоду як України, так і Польщі. Наші відносини повинні будуватися на принципах взаємного примирення і прощення, щоб не отруювати наше теперішнє і майбутнє. Я вірю у цивілізований діалог і здатність українців і поляків прощати один одному історичні помилки. Саме через такий діалог будується міцна основа для поступу у майбутнє, де українці і поляки будуть завжди дружними народами і надійними партнерами”, - сказав Віталій Скоцик.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.