Четвер, 23 лютого 2017 20:15

Конкурс ім. Г. Тютюнника представив одну з лауреаток у Кропивницькому

Всеукраїнський літературний конкурс ім. Григора Тютюнника, започаткований з ініціативи Аграрної партії, зібрав багате гроно авторів з усіх куточків України. Серед десяти лауреатів конкурсу – талановита поетеса Кіра Кирпа з Кропивницького. Завдяки оргкомітету конкурсу в рідному місті авторки 23 лютого відбувся її творчий вечір.

 

Її вірші – постійний пошук балансу між самотністю і життям у натовпі, щастям і болем, міським хаосом і живою природою. Силу її віршів присутні мали змогу відчути в авторському виконанні у малому залі Кіровоградського академічного українського музично-драматичного театру ім. М.Кропивницького.

 

«Я не очікувала, що з боку оргкомітету конкурсу буде стільки уваги до лауреатів. Я щиро вдячна Аграрній партії, видавництву «Самміт-книга» за можливість представити свою творчість», - сказала вона. 

 

Для Кіри це перша перемога на літературному конкурсі. Але те, що вона стала лауреатом, невипадково, вважають колеги зі Спілки письменників. 

 

«Невипадково журі на чолі з Іваном Драчем визнало Кіру Кирпу одним із лауреатів конкурсу. У неї в творах є зокрема сильний образ соняшника, яким лірична героїня хотіла би стати. А у самого Івана Драча була «Балада про соняшник».

 Пам’ятаєте: «У соняшника були руки і ноги, було тіло, шорстке і зелене…» Взагалі, поезія – це думка, і ця думка є у віршах Кіри», - сказав Василь Бондар, голова Спілки письменників Кіровоградщини.

 

Літературознавець Сергій Михида також вважає перемогу Кіри знаковою.

 

«Григір Тютюнник прагнув, аби місто відчувало людину села, її моральні цінності, і йому вдалося вивести свого героя на цей план. Кіра Кирпа також робить це зі своїм ліричним героєм», - підкреслив він.

 

Мама молодої поетеси Надія Кирпа зізналася, що від початку не дуже розуміла поезію дочки. Але перемога Кіри в конкурсі допомогла усвідомити цінність її творчості.

 

Нагадаємо, на конкурс, започаткований у жовтні 2016 року Аграрною партією, видавництвом «Самміт-книга» та Українською бібліотечною асоціацією, надійшло понад 70 рукописів. У січні цього року відбувся розгляд і оцінювання рукописів, і журі конкурсу на чолі з Іваном Драчем уже визначило найкращі з них.

 

У десятці лауреатів конкурсу: Кіра Кирпа, Марина Артеменко, Юлія Бережко-Камінська, Назар Вівчарик, Андрій Дацків, Маріанна Задорожна, Андрій Ільїн, Ельвіра Молдован, Валерій Пузік, Ігор Стамбол. А зовсім скоро – 2 березня – Україна дізнається імена двох головних переможців конкурсу в номінаціях «Поезія і «Проза».

 

Співголова журі конкурсу, лідер Аграрної партії Віталій Скоцик приємно вражений знайомством із роботами конкурсантів.

 

«В Україні дуже багато талановитої молоді, яка часто не має можливості реалізуватися в творчості або заявити про себе. Культурних майданчиків бракує не лише в селах, а й у райцентрах, тому цікаві роботи молодих людей можуть залишатися ніким не поміченими. Радий, що нам вдалося створити Конкурс імені Григора Тютюнника як платформу для презентації й оцінки творів людей, які живуть далеко від столиці. На Конкурс надійшли десятки рукописів, що схвилювали членів журі щирістю, майстерністю, енергією. Українська земля і український дух родять талановите слово. Так було і буде завжди. І це надихає», - підкреслив Віталій Скоцик.

 

За підсумками конкурсу у видавництві «Самміт-книга» буде видано колективний альманах з творами десяти лауреатів та окремі авторські видання двох головних переможців. А вже зараз із доробком цих цікавих авторів можна ознайомитись на сторінці «Простір реалій і мрій», створеній у Facebook.

 

Церемонія нагородження лауреатів та переможців конкурсу відбудеться 2 березня о 12.00 у Києві, в приміщенні театру «Сузір’я». 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.