П'ятниця, 25 листопада 2016 13:57

Міграційну службу потрібно вивести зі структури МВС – Аграрна партія

Системна корупція в Державній міграційній службі призводить до численних порушень прав національних меншин в Україні. Етнополітичні конфлікти не повинні врегульовувати «люди в погонах». Міграційну службу потрібно віддати в підпорядкування Мін’юсту.

Таку позицію під час установчого засідання Ради з питань свободи совісті та етнополітики при Аграрній партії висловив голова Ради, філософ та релігієзнавець Олександр Саган.

«Ентополітичні конфлікти повинні врегульовуватись із дотриманням європейських принципів, які зобов’язалась виконувати Україна, ратифікувавши низку міжнародних конвенцій, а не «містечково», коли міліція, судді та прокурори домовляються між собою, і нерідко просто заробляють гроші», - зазначив Олександр Саган.

Такий випадок нещодавно трапився на Сумщині. Представники Державної міграційної служби прийшли з перевіркою до сім’ї азербайджанців, забрали у них паспорти і понад півтора місяці не повертають документів, - розповіла під час засідання голова азербайджанської діаспори Сумщини Мехрібан Салманова.

«У цій сім’ї лише в одного азербайджанця є посвідка на проживання в Україні, решта - громадяни Азербайджану, але перебувають вони на території України повністю законно. Кожні три місяці вони перетинають державний кордон і ставлять відповідні печаті. 10 жовтня представники міграційної служби забрали у них паспорти для перевірки. Повинні були повернути через три дні, але де документи, ніхто не знає і по сей день», - говорить Мехрібан Салманова.

15226556 10209445274241283 1607503545 n

За її словами, такі ситуації чиновники створюють для банального «вибивання грошей» з людей.

«Зараз справу з міського управління передали в обласне. Мені слідча говорить, що на 80% впевнена, що у перебуванні цих людей на території України були порушення. Так винесіть рішення суду, віддайте документи і депортуйте їх. Але ж це робиться. Слідча дає свого адвоката і говорить, що допомогти владнати справу може тільки він. Щоб ви розуміли, адвокат ставить таксу 5 тисяч гривень за людину. Це просто «заробляння», - впевнена Мехрібан Салманова.

Олександр Саган наголосив, що при створенні Державної міграційної служби була зроблена системна помилка.

«Рішення ввести Державну міграційну службу в структуру МВС було абсолютно хибним. Системна корупція, яка є в міністерстві, фактично перетворює службу в звичайний департамент МВС, який керується більше положеннями міністерства, ніж законодавством і міжнародними документами, ратифікованими Україною. В результаті Україна втратила статус «третьої безпечної країни для біженців». Біженці роками живуть в Україні, так і не отримавши статусу. Отримати посвідку на проживання без «давання на лапу» чиновникам майже нереально», - зазначив Олександр Саган.

За словами Олександра Сагана, численні зловживання чиновників завдають шкоди не тільки людям, але й державі.

«Європейський суд з прав людини розглядає справи не відповідно до принципів роботи нашого МВС, а в розрізі міжнародних стандартів. І рішення виносяться проти України. І потім держава Україна повинна виплачувати мільйонні компенсації. Нонсенс ще й у тому, що компенсація платиться з державного бюджету, а не з зарплат чиновників», - наголосив Олександр Саган.

У найближчий час експерти новоствореної Ради при Аграрній партії напрацюють законодавче вирішення проблеми.

«Підпорядкування міграційної служби можна вирішити на рівні Кабміну, але зацікавленості я не бачу. Найкоротший шлях – це, все-таки, законодавче внесення змін до законів про структуру МВС, тому в найближчий час ми виступимо саме з такою законодавчою ініціативою», - обіцяє Олександр Саган.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.