Четвер, 04 серпня 2016 21:01

Ми не дамо задушити аграріїв податками – Віталій Скоцик

Для виживання економіки України зараз дуже важливо зняти податковий тягар із агровиробників. Щоб захистити свої інтереси, вони готові до радикальних дій. На цьому акцентували учасники Хмельницького обласного селянського форуму, що відбувся 4 серпня.

За підсумками селянського форуму голова Аграрної партії України Віталій Скоцик повідомив: 2 вересня Аграрна партія спільно з профільними асоціаціями проведе Всеукраїнський аграрний форум, на якому визначать дату проведення загальнонаціонального страйку. Розпочати страйк аграрії планують до середини вересня.

«Наша мета - не дати уряду можливості вчергове обдурити людей і подати у Верховну Раду бюджетну резолюцію на 2017 рік без пропозицій агровиробників та профільного середовища. Основні вимоги аграріїв: повернення системи оподаткування, яка діяла до початку 2015 року, та продовження мораторію на продаж землі», - заявив лідер партії.

За словами заступника голови Аграрної партії Сергія Іващука, нинішній фіскальний тиск на аграріїв безпрецедентний.

«Ми практично втратили спецрежим ПДВ. Єдиний податок збільшено на 80% (в минулому році він зріс у 21 раз). 13% склав додатковий акциз на пальне. У аграріїв Хмельниччини просто забрали 1 млрд обігових коштів», - підкреслив він. 

Сергій Іващук навів промовисті цифри щодо підтримки агровиробників в інших країнах. У відсотках відношення до виробленої продукції аграрії в США мають підтримку 7%, у Туреччині - 23%, в ЄС - 21%, в Україні - 1,5%. При цьому кредитні ставки складають: в Україні - 19.8%, у ЄС - 4,5%, у США – лише 2%.

13898186 1002881856497099 2082225802 o«Наше тваринництво доведено до такого стану, що тільки девальвація гривні рятує Україну від масового імпорту м’ясної продукції. Уряд має 20-ть нібито діючих програм розвитку АПК, але на них просто не виділяють грошей. Треба повернутись до спецрежиму ПДВ і створити єдиний реєстр відшкодування цього податку», - переконаний Іващук.

Керівник фермерського господарства Леонід Стецюк каже, що без доступних кредитів і адекватного оподаткування фермерство приречене:

«Прибутку нема. Зараз треба засіятись, треба брати кредити під нормальні умови. Ми рішуче заявляємо – ми проти податкового гніту. І ми проти продажу землі. Продали заводи, фабрики, енергетичні компанії. Де гроші?! Так давайте ще землю продамо?»

Фермер Анатолій Перейма вважає, що донедавна олігархи в Україні «займалися» промисловістю. Тепер, коли вона практично знищена, взялися за аграрний сектор:

«Україна зараз рубає гілку, на якій сидить. Аграрії утримують усю соціальну сферу, а у нас хочуть забрати останню можливість хоч якось розвиватись».

За словами лідера Аграрної партії Віталія Скоцика,

Уряд говорить лише мовою ультиматуму, каже Віталій Скоцик. Повернулися до діалогу лише після відкритого листа до вищого керівництва держави.

«Ми попередили: якщо наші пропозиції щодо податкового законодавства та бюджету на 2017 рік не врахують – одразу після жнив розпочнемо загальнонаціональний страйк. Це наче подіяло. На початку серпня відбулися засідання робочих груп за участі аграрних асоціацій та урядовців на чолі з першим віце-прем’єром Степаном Кубівим. Попередньо уряд обіцяє підтримати систему оподаткування з гектару, запропоновану аграріями. Стосовно спецрежиму ПДВ обговорюється зниження до 7% ставки для тваринництва й молочного скотарства», - зауважив лідер аграріїв.

Водночас, за його словами, влада вже не раз ігнорувала свої обіцянки. Тому завдання аграріїв – контролювати її дії.

«Душити виробників необґрунтованими податками ми більше не дамо. Податкові зміни, яких ми вимагаємо, мають бути враховані в бюджетній резолюції на 2017 рік. Ми не дозволимо урядовцям і далі брехати й «водити аграріїв за ніс», - каже Віталій Скоцик.

Нагадаємо, у Хмельницькому обласному селянському форумі взяли участь близько 850 власників паїв, фермерів, керівників сільгосппідприємств, учасників АТО, політиків, експертів, місцевих депутатів та просто небайдужих.

Форум ухвалив звернення до вищого керівництва держави – Президента України, Прем’єр-міністра та голови ВРУ. У ньому учасники висловилися за повернення системи оподаткування агровиробників, яка діяла до 2016 року, і врахувати зміни в держбюджеті на 2017 рік. 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.