Вівторок, 12 липня 2016 23:08

На Львівщині завершився 24-й фестиваль "Молода Галичина"

Діти з Китаю, Румунії, В'єтнаму, Білорусії та ще 11 країн співали українською мовою пісні на Львівщині. У місті Новояворівську з 7 по 12 липня відбувся Міжнародний фестиваль сучасної української пісні «Молода Галичина». В конкурсі взяли участь  виконавці віком від 10 до 25 років. Цьогоріч фестиваль, який є ровесником Незалежності України, проводився за підтримки Аграрної партії. Цінні призи першим трьом лауреатам – гурту «Щебетушки» (м. Миколаїв),  Каті Рибак (м. Нововолинськ) та   Маріус Кіяускас  (Литва) вручив заступник голови Аграрної партії Денис Марчук.

13689739 1308519239176848 975645859 n«Цей фестиваль дуже важливий для популяризації України та української культури у світі. Треба визнати, наші таланти часто роблять для світового визнання країни більше ніж політики. Сьогодні особливо  приємно  було слухати, коли гості з  різних країн співали солов’їною!», - зазначив Денис Марчук під час вручення подарунків.

На кілька днів місто  Новояворівськ стає не лише пісенною столицею України, але  й столицею української пісні у світі. Виконання пісень українських авторів - обов’язкова умова участі в конкурсі.  Цьогоріч журі відмічає дуже високий рівень виконавців.

«Вибирати було дуже складно. Рівень виконавців дуже високий. Бо високий рівень визнання самого фестивалю. Гран-прі «Молодої Галичини» свого часу отримували чи не всі популярні нині виконавці нашої естради», - розповів член журі, голова Мистецької ради Аграрної партії Олександр Злотник. 

Підтримка та популяризація культури  повинна бути одним з пріоритетів державної політики, - розповідає голова Аграрної партії Віталій Скоцик.

 «Ви знаєте, що в Новояворівську  одні з найкращих демографічних показників  в Україні?  На 100 померлих тут - 334 новонароджених. Коли в місті розвиток культури на високому рівні, людям хочеться залишатись жити тут, створювати сім’ї, народжувати дітей. Ми чудово розуміємо без збереження культурної спадщини та розвитку сучасних мистецтв ми не будемо повноцінною нацією і повноцінною державою. Ми повинні навчитись гордитись надбаннями свого народу і популяризувати Україну у світі. Саме тому ми і створили в партії Мистецьку раду, яку очолив народний артист України, відомий композитор Олександр Злотник», - говорить Віталій Скоцик.

Фестиваль  «Молода Галичина» -  візитна картка  Новояворівська. Він проходить тут 24-й раз. Його не проводили лише у 2014 році – тоді було багато загиблих на Майдані та в зоні АТО. Фінал фестивалю завжди проводять в день міста – на християнське свято апостолів Петра і Павла. 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.