Вівторок, 29 листопада 2016 19:29

На Сумщині вибори проходять у протистоянні з місцевими бандитами

Містечко Дружба лежить на Півночі Сумщини, за 5 кілометрів від Росії. Офіційно тут живе майже 5 тисяч людей.

 

-         Це тільки на папері, ви зайдіть у будинки. Людей і близько нема, усі роз’їхались по заробітках, - говорить міський голова та кандидат на посаду голови громади від Аграрної партії Віталій Ситенко.

 

Саме з цього віддаленого куточка розпочинається дводенний тур лідера Аграрної партії Віталія Скоцика на Сумщину. Зустріч відбувається у міському будинку культури.

 

-         Перш за все, я хочу подякувати всім, хто не побоявся прийти, попри всі погрози, - каже Віталій Ситенко.

 

Вибори до новоствореної громади у Дружбі проходять у протистоянні з місцевими бандитами, які контролюють контрабандні потоки і яких «кришують» окремі народні депутати.

15292829 1110319645753319 164825216 o

 

-         Влади тут немає, влада сюди не лізе. Від БПП іде 5 кандидатів, це прості спеціалісти адміністрації. Ми взагалі нікому не цікаві, наш край давно забутий всіма. Ми потрібні тільки самі собі. Ми отримали шанс на реальне самоврядування. І ми не можемо дозволити «відкрутити» все назад, - говорить Віталій Ситенко.

 

Спроби підкупу виборців та чорні технології спостерігаються по всій області, - говорить голова Сумської обласної організації Аграрної партії Сергій Карпенко.

15302311 1110329029085714 608438879 o

 

-         У 13 громадах від нас  іде 143 кандидати. В основному це аграрії, вчителі, лікарі – люди, яких поважають. Нас намагаються «вибити» по-різному, десь погрожують, десь виставляють однофамільців з нашими кандидатами, десь ставлять технічних кандидатів, щоб розтягнути голоси, - зазначив Сергій Карпенко.

 

-         Система загнала людей так, що всі сидять на якомусь «гачку». Інформації про об’єднання громад майже немає. У нас все іде через адміністративну вертикаль. Але якщо ми не будемо брати участі у виборах, прийдуть одні політикани, і ніякого кращого життя нам не світить, - говорить голова Глухівської районної організації Аграрної партії Ігор Маринченко.

 

Дорогою з Дружби до гетьманського міста Глухова – спустошені села. Подекуди в селі не залишилось нікого. Ця картина виглядає ще моторошніше, ніж місто Прип’ять та околиці Чорнобиля. Звідти люди пішли, бо там не можна жити. Тут же вони залишають домівки на родючій землі. На Сумщині 50% ріллі – чорноземи.

15302307 1110339715751312 837868702 o

 

15271655 1110339852417965 44422698 o 

-         За 10 місяців населення області зменшилось на 8 тисяч. Тобто фактично зникло 23 села. Сумщина – «лідер» з вимирання сіл. Саме тут найбільша концентрація агрохолдингів, - зазначив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик.

 

Багатими землями розпоряджаються корумповані чиновники держземгеокадастру. Є навіть випадки, коли землю масово віддають жителям сусідніх областей, - розповідають місцеві жителі.

 

-         Є два важливі земельні питання. Перше: земля за межами населених пунктів. Нею мусять розпоряджатись самі громади. І друге - це паї. Люди ж добровільно здали їх в оренду, в основному агрохолдингам.

 

Лідер Аграрної партії наголошує, що це земля місцевих громад, і якщо агрохолдинг відверто займається «викачуванням грошей» із землі, розбиває дороги і нічого не робить для села, то завдання місцевої влади - шукати більш ефективних господарів.

 

-         Це треба обговорювати з людьми. А не просто мовчати, коли бабці пропонують підписати договір на 49 років і кажуть, що по-іншому уже не можна, - говорить Віталій Скоцик.

 

Віталій Скоцик наголосив, що для початку місцева влада має створити резервний фонд землі, і видавати землі в оренду молодим людям, які хочуть працювати на них.

 

-         Зрозумійте, не прийде якийсь добрий цар і не наведе у вас ладу. Країна не починається з президента чи прем’єра, вона не починається з Києва. Країна починається з кожного села і містечка. І як розпорядитись вашим багатством – землею - повинні вирішувати ви самі.

15231497 1110342175751066 1968359232 o

 

Земельне питання і нові робочі місця, - ці питання на устах у жителів Кириківки. Всією громадою вони зібрались для обговорення вперше. Для декого з мешканців те, що у них скоро вибори, стало новиною. Аграрна партія виставляє тут 17 своїх кандидатів та кандидата посаду голови громади. Сергій Павлушенко ще доволі молодий, але вже має 6-річний досвід очільника села Ряби́на.

 

-         Я ніч не спав перед тим, як погодитись іти кандидатом на пост голови об’єднаної громади. Це велика відповідальність. Але це і можливості. Основне завдання територіальної громади – це покращення послуг, які надаються населенню. Для нас відкриються різні грантові проекти, які підтримують громади. І головне – чому сьогодні не йдуть інвестиції в країну. Через тотальну корупцію! Якщо нам вдасться створити сприятливий інвестиційний клімат, ми зможемо створювати нові робочі місця, отримувати більше надходжень в бюджет за рахунок відкриття переробних підприємств.

 

На Сумщині лідер Аграрної партії провів зустрічі з жителями Дружби, Глухова, Миколаївки, Кириківки та Груні. У всіх залах - тотальна недовіра до влади, але, разом з тим, у кожному були люди, які готові брати на себе відповідальність за життя своїх громад. Лідер Аграрної партії підкреслив, що зараз децентралізація проходить в урізаному варіанті. Громади повинні мати змогу розпоряджатись всіма надрами, встановлювати та скасовувати місцеві податки і обирати керівників місцевої поліції - тільки так вона буде служити людям. Поки що ж, повною мірою це законодавством не передбачено, але це лише питання часу. І зараз важливо не дати владі змоги «підім’яти» під себе процес самоорганізації, який лише почався.

1 коментар

  • Коментувати Олег Субота, 03 грудня 2016 00:09 Автор Олег

    пустой треп. желание лидера только добраться до власти. до корыта.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.