Вівторок, 25 жовтня 2016 19:30

На зйомки одного американського мультика виділяють більше ніж на всю українську культуру

В наступному році фінансування культури складе 3,35 млрд. грн. Це дещо більше цьогорічних   2,6 млрд, однак це копійки для величезної держави, яка веде інформаційну війну. Ми програватимемо доти, поки влада не зрозуміє роль культури і головне поки у держави не буде коштів на підтримку і популяризацію власних культурних надбань.

 

Розповіла під час засідання Ради з питань культури та духовності очільник Ради, голова Міжнародного фонду культурного співробітництва Влада Литовченко.

«Якщо перевести весь бюджет культури в долари, це вийде приблизно 128 млн. доларів. Для порівняння, виробництво одного американського мультфільму «Панда Кунг-Фу 3» коштувало 145 млн. доларів. У нас на весь кінематограф виділять 515 млн. грн, або ж близько 20 млн доларів. Про що можна говорити», - зауважила Влада Литовченко.

За словами Влади Литовченко, виділених коштів заледве вистачить на підтримання функціонування закладів культури.

«У нас  близько 12 тисяч культурних закладів. На зарплати всіх працівників і оплату комунальних послуг піде 600 мільйонів гривень. Можна зрозуміти – що на підтримку самої культури майже нічого не залишиться», - зазначила Влада Литовченко.

Влада Литовченко наголосила, що реальні проекти, які популяризують українську культуру сьогодні вдається реалізовувати лише власними зусиллями.

«У березні ми спільно з Аграрною партією представили проект «Шевченко: поезія і революція», де показали українцям абсолютно нового Шевченка. Після створення Ради з питань культури та духовності за короткий час нам вдалось провести «Хлібофест», на якому представили багаті хлібопекарські традиції України, які мають тисячолітнє коріння та започаткували літературний конкурс імені Григора Тютюнника. Ми  впроваджуватимемо ті проекти, які обов’язково матимуть соціальну складову: ми маємо допомагати реалізовуватись талановитим людям, які не мають на це змоги, ми повинні показати, що світло попереду є», - сказала Влада Литовченко.

Разом з тим Влада Литовченко наголосила, що в держави кошти на розвиток культури будуть лише тоді, коли економіка країни розвиватиметься.

«Ми мусимо розуміти, кошти на культуру будуть тільки тоді, коли держава почне заробляти, коли розвиватиметься виробництво. Тому ми всі повинні привести до влади людей, які знають як це зробити», - говорить Влада Литовченко.

Також під час засідання було прийнято рішення сформувати робочі групи, які займатимуться напрацюванням законодавчих ініціатив з розвитку різних сфер культури: книговидавництва, музейної та бібліотечної справи, театрального мистецтва, кінематографу, декоративно-прикладного мистецтва та народних промислів.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.