Понеділок, 08 серпня 2016 12:18

Нова африканська хвороба загрожує українському скотарству – Аграрна партія

Над Україною нависла загроза масштабного поширення вірусу нодулярного дерматиту ВРХ. Він може стати для вітчизняного скотарства новою африканською чумою. Про це сьогодні повідомив заступник голови Аграрної партії України Денис Марчук.

«Хвороба може спричинити до чисельного зниження продуктивного поголів’я ВРХ. Вірус  просувається зі швидкістю 70-100 км на добу. І передається не лише повітряно-крапельним шляхом, але і розноситься комахами»,  — зазначив він.

Вірус уже впритул підійшов до українських кордонів. Зареєстровані випадки в Російській Федерації та в Румунії.  Хвороба поширюється дуже швидко. В Болгарії  ще на початку липня фіксувались поодинокі випадки, а вже  у серпні почався спалах епідемії. Буквально протягом кількох днів хвороба може бути і в Україні.  

«Відповідним службам негайно потрібно вирішити питання завезення профілактичних вакцин в Україну, у тому числі незареєстрованих в Україні та розпочати швидке інформування учасників галузі молочного скотарства. Наскільки мені відомо Всеукраїнська аграрна рада уже звернулась з листами до Президента, голови РНБО та прем'єр-міністра України з попередженням про небезпеку та проханням негайно почати боротьбу з цим шкідливим вірусом. Відповідні дії вживає і Аграрна партія», —говорить Денис Марчук.

Якщо не вжити негайних заходів щодо забезпечення тваринницьких господарств вакциною проти нодулярного дерматиту ВРХ Україна ризикує зіштовхнутись з повною забороною експорту сільськогосподарської продукції.

 «Якщо хвороба набере обертів епідемії через карантин ми не зможемо експортувати не лише яловичину та молочну продукцію. Можлива і повна заборона експорту всієї продукції сільського господарства. В тому  числі і зернових. Тобто все, що ми виростили залишиться в Україні і ми не отримаємо валютних надходжень від продажу зернових. А ви розумієте наскільки це серйозно – адже сільське господарство основний донор валютних надходжень», - говорить Денис Марчук.

Довідково: нодулярний дерматит ВРХ — вірусна хвороба великої рогатої худоби, що характеризується лихоманкою, утворенням типових вузликів (горбиків) у шкірі, набряками підшкірної клітковини, внутрішніх органів та кінцівок, ураженням очей, слизових оболонок травного каналу й дихальних шляхів. Хворобу вперше зареєстрували в 1929 році у Замбії.  Щоб не допустити поширення вірусу знищують усіх уражених тварин і тих, що з ними контактували. У країнах, де вже є спалахи нодулярного дерматиту, вирізають десятки тисяч корів.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.